czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 14.03.2016 23:11
Niezapomniany weekend w Ziołowym Zakątku

W odległości 160 kilometrów od Warszawy, wśród lasów Podlasia znajduje się gospodarstwo agroturystyczne inne niż wszystkie, pełne ziołowych zapachów, wspaniałej regionalnej kuchni i krystalicznie czystego powietrza. Jak wskazuje nazwa największą atrakcją i motywem przewodnim mieszczącego się w Korycinach kompleksu jest tematyka zielarska. Kultywowane są tu obrzędy i stare tradycje zielarskie oraz wykorzystywanie ziół w medycynie i kuchni.

Warto wiedzieć, że znajdujący się w sąsiedztwie piętnastohektarowy Podlaski Ogród Ziołowy, cieszący się statusem ogrodu botanicznego, to miejsce gdzie uprawiane jest ponad 700 gatunków roślin i gdzie znajduje się największa w Polsce kolekcja roślin aromatycznych i leczniczych. To właśnie tu funkcjonuje podlaska firma zielarska Dary Natury oferująca znane w całej Polsce mieszanki przypraw ekologicznych.

Na terenie Ziołowego Zakątka znajduje się bogata baza noclegowa w pokojach dwu – i wieloosobowych a także serwująca wspaniałą lokalną kuchnię, bazującą na naturalnych i ekologicznych produktach restauracja. Ziołowy Zakątek to doskonałe miejsce dla osób spragnionych ciszy i świeżego powietrza a zwłaszcza dla miłośników wszystkiego co związane z ziołami i zielarstwem, na których czekają tu liczne warsztaty związane z tą tematyką oraz możliwość samodzielnego komponowania mieszanek ziołowych. Ponadto goście mają tu do dyspozycji odkryty basen, wypożyczalnię rowerów oraz saunę ekologiczną opalaną drewnem.

Szczegółowe informacje:
ziolowyzakatek.pl


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artukułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon