czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 31.03.2016 12:57
Europejski Festiwal Smaku - Lublin - 2016 z ormiańskim akcentem?

Europejski Festiwal Smaku w Lublinie to impreza o wciąż rosnącej popularności, po zeszłorocznym wydarzeniu, poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko. Sukces koncertów Kate Melua i grupy Haydamaki a także owocne partnerstwo z Gruzją, pozwoliły wypłynąć festiwalowi na szerokie wody.

Organizatorzy szykują się już do kolejnej, tegorocznej edycji, wszystko wskazuje na to iż partnerem w tym przypadku będzie Armenia, była by to naturalna kontynuacja gruzińskiej przygody, a także ciekawe nawiązanie do tradycji wielokulturowej Lubelszczyzny. Nie gdzie indziej niż w Zamościu jednymi z najbardziej popularnych zabytków są tzw kamienice ormiańskie.

Należy pamiętać iż festiwal mimo iż z nazwy kojarzy nam się ze smakiem i kulinariami to jednak jego formuła jest dużo szersza. Oprócz warsztatów kulinarnych w tym swojskiego jem ziemniak i prezentacji kuchni międzynarodowych, głównym elementem są wydarzenia muzyczne i kulturalne. Lubelskie podzamcze zmienia czasowo swój charakter, pojawiają się iluminacje w okolicach lubelskiego zamku. Tętnią też życiem okolice browaru Perła, gdzie instaluje się scena gotowa na przyjęcie artystów z całego świata.

Serdecznie zapraszamy we wrześniowy weekend do Lublina, na pewno warto odkryć jego nowoczesną twarz. Szczegóły oferty festiwalu na jego stronie internetowej.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
lublin festiwalsmaku regionalnesmakiREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon