czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 14.03.2016 23:21
Dwór Hipolitów - w sercu Zachodniego Mazowsza

W Wiskitkach, w odległości zaledwie 60 kilometrów od Warszawy, na skraju Puszczy Bolimowskiej znajduje się bardzo klimatyczny i stylowy Dwór Hipolitów. Otoczony bujną zielenią dworek posiada pięć pokoi gościnnych wyposażonych w pięknem, antycznym stylu doskonale oddających charakter polskiego dworu. Dwór Hipolitów znajduje się w malowniczej, leśnej okolicy co sprzyja spacerom , uprawianiu nordic walking czy wycieczkom rowerowym po Bolimowskim Parku Krajobrazowym. Jednocześnie w niedalekim sąsiedztwie dworku znajdują się liczne turystyczne atrakcje regionu więc i miłośnicy zwiedzania będą tu usatysfakcjonowani.

Goście Dworu Hipolitów ceniący sobie kulturę oraz piękną architekturę mogą wybrać się do oddalonego o 18 kilometrów Nieborowa gdzie czeka na nich imponujący pałac. Zaprojektowany przez Tylmana z Gamelen piękny pałac posiada niesamowicie wyposażone wnętrza, w których na gości czekają niezwykłe, stylowe meble, rzeźby, obrazy, tkaniny, porcelana a także liczne przedmioty rzemiosła artystycznego. Tak bogate wyposażenie Pałac w Nieborowie zawdzięcza jednemu ze swych pierwszych właścicieli, Michałowi Hieronimowi Radziwiłłowi, wojewodzie wileńskiemu, który w 1774 roku kupił dobra nieborowskie. W niedalekim sąsiedztwie Nieborowa, w Arkadii żona wojewody, Helena Radziwiłłowa założyła romantyczny ogród w stylu angielskim, który z czasem stał się miejscem spotkań twórców epoki oświecenia. Ogród uznany za jeden z najpiękniejszych romantycznych ogrodów Europy do dziś robi niesamowite wrażenie.

W podobnej odległości od Dworu Hipolitów, lecz w inną stronę znajduje się niedoceniany turystycznie, a atrakcyjny ze względu na swój industrialny charakter Żyrardów. Pochodząca z XIX wieku i mająca swój niepowtarzalny klimat osada fabryczna Żyrardowa robi niesamowite wrażenie zwłaszcza na osobach interesujących się przemysłem i zabudową miejską. W skład osady fabrycznej Żyrardowa wchodzi osiedle domów dla robotników zbudowanych z charakterystycznej czerwonej cegły, dzielnica willowa, w której mieszkali właściciele dyrektorzy i naczelnicy w tutejszych fabrykach oraz liczne obiekty użyteczności publicznej. Warto nadmienić, iż niemal całkowicie zachowała się pierwotna zabudowa osady co potęguje niesamowite wrażenie. By ułatwić i uatrakcyjnić turystom zwiedzanie Żyrardowa powstał specjalny szlak turystyczny po jego największych atrakcjach „Spacer po XIX- wiecznej osadzie fabrycznej”.

Mając na uwadze powyższe atrakcje regionu a także bezpośrednie otoczenie i wspaniały klimat Dworu Hipolitów nasza propozycja weekendowa powinna zadowolić zarówno miłośników aktywnego wypoczynku jak i osoby szukające ciszy i spokoju.

Szczegółowe informacje:
http://www.dworhipolitow.pl/


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artukułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon