czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 07.12.2016 11:53
Góry Łańcuchowe pod Warszawą zimą - na spacer, sanki, kulig

O Górach Łańcuchowych pisaliśmy już w kontekście ciekawostki i ulubionego miejsca wyczynowych terenowych rowerzystów. Jest to miejsce wyjątkowo urocze także, a może przede wszystkim zimą.


Gęste nagromadzenie drzew i sama wysokość sprzyjają bowiem dłuższemu utrzymywaniu się śniegu. Nawet dziś, gdy w samej Warszawie mamy już jego resztki , to w okolicach Mikanowa wygląda jak byśmy byli w środku zimy.


Wzniesienia, z których najwyższe to prawie 180 metrów, pozwalają znaleźć ciekawe miejsca do jazdy na sankach czy innych popularnych sprzętach jak ślizgacze czy różnego rodzaju deski. Oczywiście na optymalne warunki będziemy musieli jeszcze poczekać. Śnieg musi zostać ubity i stwardnieć, wtedy będzie najlepszy do tego typu zabaw.


Najmłodszym dzieciom sporo frajdy może sprawić też turlanie się ze zboczy. Trzeba jednak przygotować ubrania na zmianę :). Po grzbietach wzniesień biegnie ścieżka, którą możemy swobodnie ciągnąć sanki z naszymi maluchami. Jest to fajny, ponad 2 kilometrowy spacer pośród pięknych sosen.


Po udanym spacerze czy szaleństwie na sankach możemy udać się na odpoczynek do pobliskiego Mazowieckiego Sioła. Tutaj można się posilić i w miarę chęci kontynuować zabawę. Aktualne atrakcje znajdziemy na stronie internetowej tej placówki, należącej do sieci zagród edukacyjnych.


Wielką potencjalną atrakcją okolic Gór Łańcuchowych są też kuligi. Leśne ścieżki wśród przypominających prawdziwe góry zboczy, wydają się być idealną scenerią na tego typu zabawę. Wspomniane wyżej Mazowieckie Sioło periodycznie organizuje kuligi, warto śledzić profil fb placówki by nie umknął nam najbliższy możliwy termin.


Spragnieni natury wędrowcy mogą także odwiedzić znajdujący się po drugiej stronie drogi rezerwat Bagno Pogorzel. Nie jest on tak atrakcyjny zimą jak wiosną czy latem, bez trudu znajdziemy tu jednak ślady działalności bobrów co może być ciekawym doświadczeniem dla dzieci.


Dostać się do Gór Łańcuchowych nie jest trudno. Kierujemy się na miejscowość Mikanów jadąc w stronę Mińska Mazowieckiego. Przed tablicą informującą o miejscowości Nowa Pogorzel skręcamy w lewo przed lasem. Skręt znajduje się nie więcej niż 100 metrów przed minięciem po lewej stronie rezerwatu Bagno Pogorzel. Również w tym miejscu znajdziemy parking przewidziany głównie dla wędkarzy, ale zimową porą nie ma tu tłoku, unikamy też ryzyka jazdy leśnymi duktami. Jeżeli wybierzemy tą opcję musimy przejść na drugą stronę szosy i po około 100 metrach wejść w las. Najbliższe wzniesienia to początek szlaku Gór Łańcuchowych.


Na You-Tube zamieściliśmy krótki film z ostatniej zimowej wizyty w tym malowniczym miejscu. Zapraszamy do oglądania.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
gorylancuchowe sniegpodwarszawaREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon