czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 14.03.2016 23:27
Sarmacka aura, wspaniałe jedzenie - tylko w Kiermusach

Na Podlasiu, w niedalekim sąsiedztwie malowniczego Tykocina, we wsi Kiermusy znajduje się imponujący i niezwykle klimatyczny kompleks historyczno - wypoczynkowy Dworek nad Łąkami. Panuje tam niesamowita, iście sarmacka atmosfera, antyczny wystrój i olbrzymia życzliwość gospodarzy.

W skład kompleksu wchodzą zbudowane w nawiązaniu do czasów historycznych, z drewna i kamienia, unikalne obiekty: dworek, karczma, kasztel i czworaki. Otoczone bujnymi lasami Kiermusy oferują swym gościom liczne atrakcje, takie jak zagroda żubrów i innych zwierząt, basen, SPA – altana zdrowia i urody, wycieczki rowerowe, spacery po lesie i wiele innych. Kompleks oferuje swoim gościom szereg możliwości zakwaterowania o różnym standardzie i wyposażeniu – w dworku, kasztelu lub unikalnych czworakach. To co łączy wszystkie wymienione budynki to autentyczny, sarmacki klimat i doskonały wystrój rodem z epoki. Wielką atrakcją Kiermusów jest znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie Dworku nad Łąkami Karczma Rzym, nazwana kulinarną stolicą Podlasia, specjalizująca się w daniach z dziczyzny i regionalnych przysmakach.

Spędzając weekend w Kiermusach warto odwiedzić znajdujący się zaledwie 5 kilometrów stąd Tykocin, malownicze miasto o bardzo unikalnym klimacie. To historyczne miasto, niegdyś w 80% zamieszkanie przez Żydów cechuje niezwykle ciekawy układ urbanistyczny, liczne zabytki i wspaniale zrekonstruowany, otwarty dla turystów zamek. O historycznym kształcie Tykocina przypominają dziś liczne żydowskie restauracje, synagogi, czy tablice pamiątkowe.

Klimatyczne, sarmackie Kiremusy połączone z malowniczym, historycznym Tykocinem stanowią niesamowitą weekendową odskocznię, gdyż człowiek czuje się tu jakby się przeniósł do odległej, bardzo fascynującej epoki.

Szczegółowe informacje:
kiermusy.com.pl


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artukułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon