czekam

Sprzątanie Wkry z Nasza Wkra i Bzury z Moto Przystań w sobotę - wolontariat :)

Huzarze Skansen Kuligów nad Bugiem - pożegnanie "Senatora"

Jarmark Sw Wojciecha - Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu warto :)

Rusza Park Rozrywki Julinek premiera sezonu 21 kwietnia


Data publikacji: 06.04.2016 22:43
Nowe Termy w okolicach Warszawy - gdzie i kiedy powstaną
Celejów w okolicach Kazimierza Dolnego, Pabianice nieopodal Łodzi, wreszcie Bałtów w Świętokrzyskim to trzy lokalizacje, które w najbliższych latach mają największe szanse zagościć na stałe na mapie polskiej turystyki termalnej. Jak idą prace, kto ma największe szanse ?

Każda z wymienionych lokalizacji jest dla turystów z Warszawy atrakcyjną alternatywą dla dzisiejszej oferty. Celejów będzie kusił bliskością Kazimerza Dolnego, Puław a także kajakowymi wycieczkami po Wiśle i nieodległym Wieprzu, w zimie zaś do dyspozycji turystów jest kilka okolicznych wyciągów narciarskich. Projekt prowadzony przez firmę deweloperską Mak Dom napotyka jednak na szereg trudności, próbki z odwiertów są nadal analizowane w laboratoriach. Mimo iż w jedynym z nich zasoby wodne wydają się niewystarczajace, to inwestor jest optymistycznie nastawiony do możliwości skorzystania z zasobów alternatywnej lokalizacji. Temat ciągnie się już wiele lat, trudno więc wierzyć w jego rychłą realizacje. Jednak zaawansowanie prac powoduje, iż można domniemać, że znajdą się chętni do ich kontynuowania. Lokalizacja wydaje się perfekcyjna a dodatkowo w perspektywie kilku lat dokończona zostanie droga expresowa do Warszawy, co skróci czas podróży do nieco ponad godziny jazdy autem.

Kolejną ciekawą lokalizacją są Pabianice, położone nieopodal Łodzi, z racji centralnej lokalizacji i rozwiniętej sieci dróg bardzo dobrze skomunikowanej ze wszystkimi większymi miastami w Polsce. Same Pabianice kuszą post industrialną architekturą, dobrą jakość oferują ośrodki SPA i to zarówno Day Spa jak i nowo powstała czterogwiazdkowa fabryka Wełny w Pabianicach. Projekt w Pabianicach prowadzi krakowska firma GER, ma ona szerokie doświadczenie w tego typu inwestycjach w Polsce, co niewątpliwie dobrze wróży. Przed termami jednak daleka droga, próbne odwierty, organizacja wartego przeszło 150 milionów finansowania i sama budowa na pewno potrwają kilka lat. Mocne zaangażowanie pabianickiego ZEC i wkomponowanie projektu w szerszy kontekst związany z ogrzewaniem miasta, pozwala sądzić, iż wykonalność jest w tym przypadku bardzo realna.

Patrząc na determinacje i zaangażowanie prywatnego właściciela, największe szanse by nas pozytywnie zaskoczyć mają termy Bałtów. Ten niedawno anonsowany projekt doskonale wpisuje się w założenie wydłużenia sezonu w całym Bałtowskim Parku, a co za tym idzie zniwelowanie negatywnej sezonowości, która mocno daje się we znaki wszystkim polskim parkom rozrywki. Wart ponad 200 milionów złotych projekt ma szanse doczekać się realizacji już w 2020 roku. Również i w tym przypadku zbiegnie się to z poprawą infrastruktury drogowej, m.in. budową drogi expresowej do Krakowa przez Kielce, obwodnicy Góry Kalwarii, obwodnic Lublina i Kraśnika. Spowoduje to, iż Bałtów będzie jeszcze bliżej Warszawy a także innych istotnych miast, z których turyści chętnie wyruszą na wycieczkę w Świętokrzyskie.REKLAMA


REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon