czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 14.03.2016 13:44
We dwoje wśród podlaskiej natury - Supraśl

Podlasie to magiczny region Polski, gdzie czas płynie swoim tempem, panuje wszechobecny spokój i wzajemna życzliwość. Ta niezwykła atmosfera udziela się także turystom, którzy coraz chętniej wybierają Podlasie za cel swojej podróży. Wynika to oczywiście z jego licznych walorów turystycznych: pięknych krajobrazów, niezniszczonej przemysłem przyrody, wspaniałej, regionalnej kuchni oraz coraz lepszej bazy noclegowej. Osoby poszukujące odpowiedniego miejsca na romantyczny, weekendowy wyjazd we dwoje powinny koniecznie wybrać się na Podlasie i zatrzymać w Supraślu.

Supraśl to niewielka, bardzo malownicza miejscowość, położona nad rzeką Supraślą zaledwie 15 kilometrów od Białegostoku – stolicy regionu. Miasteczko zachwyca swym wdziękiem, wspaniałą atmosferą i licznymi zabytkami, do których zalicza się Monaster, czyli zespół klasztorny Bazylianów. Otoczone bujną Puszczą Knyszyńską, stanowi znakomitą bazę do pieszych wędrówek i wycieczek rowerowych po okolicznych lasach. Ze względu na niezwykle czyste powietrze, brak przemysłu oraz dzięki bogatym złożom borowin, uznane zostało za uzdrowisko. Weekend we dwoje w Supraślu to doskonały czas zarówno dla miłośników spokojnego wypoczynku w bardzo klimatycznym miasteczku, jak i zwolenników aktywnej rekreacji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i zregeneruje się tu po pracowitym tygodniu. Miasto posiada doskonałą i zróżnicowaną cenowo bazę noclegową. Pary ceniące sobie komfort i chętnie korzystające z zabiegów SPA na pewno nie będą rozczarowane, tutejszy hotel Borowinowy Zdrój posiada bowiem bardzo atrakcyjne pakiety dla dwojga, a jego kuchnia zadowoli dosłownie każdego.

Wracając z romantycznego weekendu w Supraślu warto odwiedzić stolicę Województwa Podlaskiego - Białystok. To wielokulturowe miasto, trochę przez mieszkańców Warszawy niedoceniane, oferuje wiele atrakcji turystycznych, takich jak Pałac Branickich, będący jednym z najpiękniejszych barokowych pałaców w Polsce, Rynek z nietypowym Ratuszem, Katedrę, Cerkiew Św. Rocha oraz inne kościoły katolickie i prawosławne.

Liczne zabytki, wszechobecna zieleń, a przede wszystkim życzliwość mieszkańców sprawią, iż zwiedzanie Białegostoku będzie doskonałym ukoronowaniem romantycznego weekendu na Podlasiu.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artukułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon