czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 14.03.2016 13:45
Gondolą po Narwi w Pułtusku

Pułtusk jest oddalony od Warszawy zaledwie o 60 kilometrów i dla wielu mieszkańców stolicy jest jedynie punktem na trasie w kierunku Mazur. A szkoda, gdyż to dwudziestotysięczne miasto nad Narwią, jedno z najstarszych na Mazowszu, ma swój własny, niepowtarzalny klimat i oferuje wiele atrakcji. Liczne zabytki, sąsiedztwo Narwi, a przede wszystkim imponujący, uchodzący za najdłuższy w Europie brukowany rynek, wszystko to sprawia, iż warto tu przyjechać na romantyczny weekend we dwoje.

Wśród zabytków powstałego w 1257 roku Pułtuska warto zwrócić uwagę na XV-wieczną Bazylikę kolegiacką Zwiastowania NMP, gotycko-renesansową wieżę, szereg kościołów oraz usytuowany na wzgórzu nad brzegiem Narwi Zamek Biskupi. To właśnie XV-wieczny zamek wydaje się być obecnie najciekawszą noclegową opcją podczas romantycznego weekendu w Pułtusku. Wchodzi on w skład zespołu hotelowego Dom Polonii, obejmujący również sąsiadujące z zamkiem hotele Stanica i Kasztel. Łącznie zespół hotelowy ma w swej ofercie ponad sto pokojów. Zamek w Pułtusku posiada bardzo szeroki wachlarz atrakcji turystycznych zarówno dla osób aktywnych, jak i tych preferujących bardziej stacjonarny wypoczynek, posiada strefę SPA & Wellness, klub nocny, korty tenisowe i boisko do siatkówki plażowej.

Unikalną atrakcją podczas pułtuskiego weekendu jest rejs gondolą po Narwi, podczas którego można spożyć romantyczną kolację we dwoje. Na osoby aktywne czeka szereg wodnych atrakcji takich jak kajaki , łódki czy rowery wodne. W Pułtusku oraz jego niedalekim sąsiedztwie znajduje się wiele szlaków wycieczek pieszych i rowerowych.

Podczas weekendu w Pułtusku na pewno warto wybrać się do Opinogóry, gdzie w pięknym zespole pałacowo-parkowym, rezydencji Krasińskich w XIX wieku, znajduje się niezwykle ciekawe Muzeum Romantyzmu. W drodze powrotnej z Pułtuska warto z kolei zatrzymać się w przyjaznym turystom, malowniczo położonym naprzeciwko ujścia Bugu do Narwi Serocku.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
nadwodęREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon