czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 23.03.2016 12:40
Nieborów i Arkadia - weekendowa propozycja dla miłośników piekna

Znajdujące się w okolicy Łowicza Muzeum Nieborów i Arkadia to doskonałe miejsce na romantyczny wyjazd z Warszawy – na 1 dzień lub w połączeniu ze zwiedzaniem innych atrakcji regionu (m in. Łowicza i Żyrardowa) – cały weekend. W skład muzeum wchodzą: Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej w Arkadii oraz Pałac Radziwiłłów wraz z ogrodem w Nieborowie. Przez lata wszystkie dobra należały do książęcego rodu Radziwiłłów lecz w wyniku nastania w Polsce epoki stalinizmu i deportowania właścicieli w głąb Związku Radzieckiego, przejęte zostały w 1945 roku przez Muzeum Narodowe w Warszawie. Dzięki zaangażowaniu Muzeum udało się ocalić zarówno barokowy pałac jak i jego liczne zbiory. Pałac w Nieborowie, zaprojektowany przez Tylmana z Gamelen to nie tylko piękny budynek, lecz także imponujące wyposażenie, stylowe meble, rzeźby, obrazy, tkaniny, porcelana a także przedmioty rzemiosła artystycznego. Tak bogate wyposażenie Pałac w Nieborowie zawdzięcza jednemu ze swych pierwszych właścicieli, Michałowi Hieronimowi Radziwiłłowi, wojewodzie wileńskiemu, który w 1774 roku kupił dobra nieborowskie.

W niedalekim sąsiedztwie Nieborowa, w Arkadii żona wojewody, Helena Radziwiłłowa założyła romantyczny ogród w stylu angielskim, który z czasem stał się miejscem spotkań twórców epoki oświecenia. Ogród uznany za jeden z najpiękniejszych romantycznych ogrodów Europy do dziś robi niesamowite wrażenie. Zespoły pałacowo – parkowe Nieborowa i Arkadii oddalone są od Warszawy zaledwie o 80 kilometrów i stanowią ciekawy pomysł na romantyczny wyjazd poza miasto

Baza noclegowa w Nieborowie i okolicy jest bardzo zróżnicowana i każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Muzeum także oferuje swoim gościom klimatyczne pokoje gościnne miedzy innymi w Pałacu i Oficynie. W bezpośrednim sąsiedztwie pałacu znajduje się sympatyczne, rodzinne gospodarstwo agroturystyczne Stania u Kowala. Osoby pragnące spędzić weekend bliżej natury mogą zatrzymać się w oddalonym o 20 kilometrów od Nieborowa, bardzo klimatycznym Dworze Hipolitów a na miłośników zabiegów SPA i odnowy biologicznej, ceniących sobie komfort i elegancję czeka niesamowite miejsce już pół godziny jazdy stąd – Różana Rezydencja.

S
zczegółowe informacje na temat Muzeum w Nieborowie i Arkadii:
http://www.nieborow.art.pl/


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artukułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon