czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 13.03.2016 20:05
Mazowiecka Micha Szlachecka - nowa inicjatywa kulinarnych pasjonatów

Stworzony od podstaw i promowany przez Mazowiecką Regionalną Organizacje Turystyczną szlak łączy skupione wokół Siedlec miejsca, w których można skosztować tradycyjnych Mazowieckich potraw, czy też odnaleźć dawne receptury i przygotowane wg nich smakowite przetwory. W menu pojawiają się też elementy innych kuchni regionalnych, wszak nieopodal przebiegał Wielki Gościniec Litewski. W ostatnim czasie czynione są starania by reaktywować tradycje gościńca, angażując w to również stronę litewską, szlak kulinarny z Mazowsza aż po Troki i Wilno byłby niezwykłym rarytasem.

Dzisiejszy rozmiar szlaku a także umiejscowienie obiektów z dala od głównych atrakcji turystycznych Mazowsza, czyni idee jego popularyzacji dość karkołomną. Trudno wszak uznać iż Siedlce lub okolice Węgrowa przyciągną rzesze turystów. Szansą jest jednak rozwój turystyki krajowej i popularyzacja szlaku jako miejsca tranzytowego, gdzie turyści mogą się zatrzymać w drodze z lub powrotnej do Warszawy. Rosnące zainteresowanie Podlasiem a także rozwój oferty turystycznej w Janowie, gdzie właśnie powstaje potężny ultranowoczesny kompleks, czy wreszcie inauguracja trasy Green Velo, na pewno będzie szlakowi dobrze służyć.

Wydaje się że istotnym elementem rozwoju szlaku będzie też pójście w kierunku rozbudowy oferty warsztatów kulinarnych, takie próby już się odbyły organizowano np. warsztaty serowarskie, nie wykluczona jest też eskspansja w segmencie oferty dla firm.

Nie wątpliwa zaletą szlaku i tym co pozwala patrzeć z optymizmem na jego przyszłość są bardzo zaangażowane osoby właścicieli zarządzających obiektami, pasjonaci idei szlaku zarówno w Retro Skibniew jak i restauracji Zaścianek, zarażają entuzjazmem kolejnych potencjalnych partnerów i współpracowników. Wszystko na to wskazuje iż już w kolejnych miesiącach do szlaku dołączą kolejne obiekty.

Informacje na temat tego co dzieje się na szlaku Mazowieckiej Michy Szlacheckiej najlepiej czerpać z profili społecznościowych, Retro Skibniew, Mazowieckiej Michy Szlacheckiej czy Dworu Mościbrody. W zasadzie regułą jest iż przedstawiciele szlaku aktywnie uczestniczą w targach turystycznych na terenie Polski, wspierając stoisko Mazowsza i przyczyniając się walnie do wyróżnień otrzymywanych przez MROT.

Zapraszamy do odwiedzania obiektów znajdujących się na szlaku, warto zaplanować choćby krotki postój by przekonać się co oferują, idealnie w podróży do Drohiczyna, Janowa Podlaskiego, Nadbużańskiego Mielnika i okolic, czy bliższej wycieczki na Zamek Liw, spływu kajakiem Liwcem lub Bugiem, rowerową wycieczką z Węgrowa, czy spacerze po górach łańcuchowych. Serdecznie polecamy tą kulinarną przygodę.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
mazowsze smakiregionalneREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon