czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 14.03.2016 14:02
Weekend w XIV wiecznym pałacu wśród bizonów - Kurozwęki

Oddalone nieco ponad 200 kilometrów od Warszawy Kurozwęki to malowniczy zakątek w południowej części województwa świętokrzyskiego, idealny na weekendowy wyjazd we dwoje. W otoczeniu wspaniałych, zielonych przestrzeni znajduje się imponujący zespół pałacowy parkowy, pełen magii i romantyzmu.

W budynku XIV wiecznego Pałacu na gości czeka 6 komfortowych pokoi, usytuowanych w dawnej wieży bramnej oraz na poddaszu. Ponadto można skorzystać z przytulnych pokojów mieszczących się w Oranżerii i w budynku dawnej piwowarni. Osoby potrzebujące więcej przestrzeni mogą skorzystać z luksusowych, bardzo klimatycznych apartamentów zlokalizowanych w Oficynie. Wielką atrakcją czekającą na gości w Kurozwękach jest znajdująca się tu, jedyna w Polsce hodowla bizonów amerykańskich. Obecnie jest tu ponad 80 bizonów, które można podziwiać podczas pieszego spaceru, przejazdu bryczką a także z wnętrza specjalnego wozu, wjeżdżającego pomiędzy zwierzęta. W pałacowej restauracji natomiast można spróbować jedynego w swoim rodzaju bizoniego mięsa (wcześniej jednak należy się skontaktować z restauracją by zamówić wybrane danie).

Piękne wnętrza kurozwęckiego Pałacu udostępnione są do zwiedzania, przewodnik zapozna gości także z historią pałacu i zamieszkujących go rodów. Oprócz imponujących komnat, stylowych mebli i starych fotografii można tu podziwiać cenne obrazy, zegary, porcelanę i liczne, piękne ozdoby. Ponadto na gości czekają do zwiedzenia bardzo klimatyczne pałacowe podziemia i lochy , gdzie mieści się salka muzealna a w niej między innymi ciekawe reprodukcje broni rycerskiej. W Kurozwękach ponadto znajduje się mini zoo i stadnina koni więc nie sposób się tu nudzić.

Zespół pałacowo – parkowy w Kurozwękach to propozycja na romantyczny weekend dla tych par, które cenią sobie niesamowity klimat dawnych epok, szukają ciekawych miejsc i chcą spróbować nietypowej kuchni.

Szczegółowe informacje:
http://www.kurozweki.com/


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artukułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon