czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 15.03.2016 11:31
Stajnia u Kowala - agroturystyka w pięknym Nieborowie

W bezpośrednim sąsiedztwie pięknego kompleksu pałacowo – parkowego w Nieborowie znajduje się sympatyczne, rodzinne gospodarstwo agroturystyczne Stajnia „u Kowala”. Weekend w pięknej okolicy, na skraju Puszczy Bolimowskiej, w której znajdują się liczne szlaki konne, rowerowe i piesze to oferta zwłaszcza dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Gospodarstwo prowadzi zajęcia z jazdy konnej zarówno dla dzieci jak i dorosłych, nie zależnie od stopnia zaawansowania uczestników. Stajnia „U Kowala” dysponuje miejscami noclegowymi z łazienką i oddzielnym wejściem, dwoma domkami kempingowymi a także polem namiotowym. Oprócz jazdy konnej do największych atrakcji gospodarstwa należą przejażdżki wozem traperskim, rajdy konne a także kuligi zimą. Gospodarstwo oferuje swym gościom także smaczne, domowe posiłki.

Na miłośników zwiedzania czeka wycieczka do oddalonego zaledwie o 10 kilometrów Łowicza, a w samym Nieborowie piękny zespół pałacowo – parkowy. Zaprojektowany przez Tylmana z Gamelen, posiada niesamowicie wyposażone wnętrza, w których na gości czekają niezwykłe, stylowe meble, rzeźby, obrazy, tkaniny, porcelana a także liczne przedmioty rzemiosła artystycznego. Tak bogate wyposażenie Pałac w Nieborowie zawdzięcza jednemu ze swych pierwszych właścicieli, Michałowi Hieronimowi Radziwiłłowi, wojewodzie wileńskiemu, który w 1774 roku kupił dobra nieborowskie. W niedalekim sąsiedztwie Nieborowa, w Arkadii żona wojewody, Helena Radziwiłłowa założyła romantyczny ogród w stylu angielskim, który z czasem stał się miejscem spotkań twórców epoki oświecenia. Ogród uznany za jeden z najpiękniejszych romantycznych ogrodów Europy do dziś robi niesamowite wrażenie.

Szczegółowe informacje:
http://www.stajniaukowala.pl/


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artukułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon