czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl

Ruszył sezon zimowy na stokach w okolicach Warszawy


Data publikacji: 05.10.2016 12:50
Nad Wodę Narew - Plaża w Serocku gotowa do sezonu - wodny plac zabaw ruszy 18 VI

Robi się coraz cieplej, więc niebawem zaczniemy poszukiwać miejsc do plażowania i kąpieli położonych w okolicach Warszawy.

Naszym zdaniem jedną z najładniejszych plaż położonych pod Warszawą jest Plaża Miejska w Serocku. Zlokalizowana została na brzegu Narwi blisko jej ujścia do Zalewu Zegrzyńskiego. Zaparkować możemy na parkingu zlokalizowanym przy plaży lub wzdłuż ulicy Retmańskiej. W weekend radzimy przyjechać nie później niż o godzinie 10-tej, gdyż potem najprawdopodobniej utkniemy w korkach.

Ładnie zaaranżowany, urozmaicony roślinnością rozległy teren zdobi malownicze molo. Cały teren jest czysty i zadbany. Miejsce zostało wyposażone we wszystko, co jest nam potrzebne do rekreacji. Tak więc znajdziemy dużą piaszczystą plażę, przebieralnie i toalety. Jest też plac zabaw dla dzieci, stoły do tenisa stołowego, boisko do siatkówki i koszykówki oraz siłownia. Nie zabrakło również punktu gastronomicznego.

Oczywiście jak już nasycimy się kąpielą słoneczną, będziemy mogli wykąpać się w wodzie. Kąpielisko strzeżone przez ratownika będzie czynne codziennie od 25 czerwca do 31 sierpnia, w godzinach od 10:00 – 18:00. Dzieci będą się również mogły chłodzić w nie lada atrakcji, jaką jest wodny plac zabaw. Zostanie on uruchomiony już 18 czerwca. Oprócz tego w okresie od 4 czerwca do 4 września, w soboty, niedziele i święta, możemy statkiem Albatros popływać po Zalewie Zegrzyńskim. Albatros zabierze nas w 45 minutowy rejs z mola przy Plaży w Serocku.

Jako ciekawostkę podajemy fakt, że na plażę w Serocku z Warszawy możemy również… przypłynąć. Jest to możliwe dzięki statkowi Zefir, który o godz. 9:30 odpływa z przystani na Kanale Żerańskim w okolicy przystanku ZTM Cementownia 02. O godz. 12:30 przybija do serockiego molo, a o 14:30 odpływa z powrotem do Warszawy. Do końca czerwca Zefir pływa w soboty, niedziele i święta, a w lipcu i sierpniu również w piątki.

Nadto, tego lata w Serocku, na plaży i nie tylko, odbędzie się szereg imprez. Oczywiście będziemy na bieżąco informować.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
plazaserock narybe nadwodeREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon