czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 20.05.2016 22:11
Najlepsze oleje do kupienia w trasie - także on-line

Wyprawę z Warszawy na weekend możemy powiązać z czymś pożytecznym dla naszego organizmu. W artykule polecamy kilka miejsc, gdzie kupimy wyśmienite oleje. Niezależnie od tego czy wybieramy się tylko w okolice Warszawy czy nieco dalej, w każdym kierunku znajdziemy ciekawą propozycję. Część producentów prowadzi również sprzedaż on-line. Nie ma to jednak, jak zobaczyć miejsce wytwarzania produktów na żywo. W przypadku Olejarni pod Zamościem, czy tej w Szamotułach możemy zwiedzać obiekty z przewodnikiem. Jest to ciekawe uzupełnienie weekendowej wycieczki z Warszawy.


Zaczynamy od Lubelszczyzny. W Zabłoci pod Markuszowem mieści się Olejarnia Skarb Natury, jeden z najbardziej cenionych producentów naturalnych produktów w województwie lubelskim. Kupimy tu wspaniałe oleje tłoczone na zimno. Specjalnością są oleje lniane a także olej z lnianki oleistej zwanej rydzem, który cieszy się w ostatnim czasie dużą popularnością. Ten obiekt jest dogodnie zlokalizowany na trasie do lubelskich atrakcji takich jak Kazimierz czy Nałęczów a także samego Lublina.


Jeżeli interesuje nas Zamość i Roztocze to na pewno nie możemy ominąć Olejarni Świątecznej. W najbliższym czasie w Zamościu sporo ciekawych imprez w tym szturm twierdzy 27-29 maja i balony nad twierdzą w sierpniu. Jeżeli będziemy w mieście Zamoyskich, nie zapominajmy zaopatrzyć się w doskonały olej. Jego walory są powszechnie cenione, związane z doskonałej jakości ziemią i nasłonecznieniem roztoczańskiej krainy. Olej z Olejarni kupimy też on-line.


W kierunku południowym w okolicach Zwolenia znajdziemy Olejarnie Niwki. Powstała na bazie tradycyjnie prowadzonego gospodarstwa i oferuje nam szeroki wybór olejów. Kupimy między innymi oleje z Czarnuszki, Ostropestu czy Sezamowy. Dostępne są również bardziej tradycyjne produkty. Mimo, iż Olejarnia nie ma jeszcze sklepu stacjonarnego z prawdziwego zdarzenia, turyści i wierni klienci pojawiają się tu często by kupić olej. Sprawnie działa sprzedaż on-line. Dostawy dla zamówień powyżej 200 zł są realizowane za darmo. Serdecznie polecamy na naszej drodze na wschodnie Świętokrzyskie bądź do Janowca, czy na zachodnie Roztocze. Jak zapewniają właściciele w drugiej połowie roku ruszy tu sklep stacjonarny.


Kolejną mekką polskiego rolnictwa i upraw roślin oleistych jest naturalnie Wielkopolska. Tutaj w Śmiłowie obok Szamotuł ok godziny jazdy z Poznania znajdziemy Olejarnię Semco. Jedna z najbardziej utytułowanych olejarni Wielkopolski. W tym przypadku największą popularnością cieszą się oleje lniane a także olej rydzowy, przebój ostatnich miesięcy. Nabędziemy też olej rzepakowy i dyniowy. Produkty Semco kupimy również on-line. Jest jeszcze dodatkowa możliwość. Otóż właściciel jest zwykle obecny na kiermaszach regionalnej żywności w Blue City w Warszawie. Chętnie doradzi i pomoże dokonać właściwego wyboru.


Warto skorzystać z okazji i podczas weekendowych wypadów z Warszawy, zadbać również o to by w naszej kuchni nie zabrakło najwyższej jakości olejów krajowej produkcji.
REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon