czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 21.01.2019 20:51
Balonowa zimowa fiesta w Szwajcarii Bałtowskiej 11-13 stycznia 2019

Aktualizacja - ze względu na warunki pogodowe ( silny wiatr ) Balonowa Fiesta została przełożona(NOWA DATA TO 8-10 MARCA) - warunki na stoku są jednak doskonałe, w piątek w nocy zaplanowano nocną jazdę przy muzyce.

Już w najbliższy weekend wraca prawdziwy zimowy hit, od piątku startuje bowiem 2 edycja Balonowej fiesty w Szwajcarii Bałtowskiej. W tym roku nagły atak zimy będzie sprzyjał pięknej zimowej oprawie dla tej niezwykle widowiskowej imprezy.

Organizatorzy podobnie jak rok temu przewidzieli szereg atrakcji, clue programu będą naturalnie loty balonami, fiesta w Bałtowie to jedyna tego atrakcja w zimowej oprawie w bezpośredniej okolicy Warszawy.

Wśród uczestniczących w wydarzeniu baloniarzy będzie podobnie jak w zeszłym roku, niezwykle widowiskowy balon chopper, z wyjątkowo wyróżniającą się "gondolą"która jest w zasadzie ławeczką - adrenalina zapewniona.

W sumie do udziału w wydarzeniu zaproszono 15 ekip balonowych, program przewiduje 4 przeloty, jeden w piątek , dwa w sobotę i ostatni w niedziele rano.

Piątkowe otwarcie balonowej fiesty będzie też wspaniałą przygrywką do nocnej jazdy, która stała się wizytówką świętokrzyskich stoków, zaplanowano ją już w piątek.

Trzeba przyznać iż organizatorzy dokładają wielkich starań by przyciągnąć do Bałtowa nowych fanów zimowych atrakcji, pisaliśmy już o pierwszej w historii akcji wyprzedaży karnetów narciarskich.

Warto pamiętać iż poprawie uległy również dojazdy do świętokrzyskich stoków, dotyczy to także Bałtowa, w przypadku podróży do Szwajcarii Bałtowskiej w trudnych warunkach warto rozważyć lekkie nadłożenie dystansu i skorzystanie z nowiutkiej drogi prowadzącej z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Balony to nie jedyna atrakcja czekająca na nas w Bałtowie, z pewnością najmłodszych zaciekawi wioska Św Mikołaja, tradycyjnie w tym właśnie miejscu udzielają się pracujące podczas sezonu lato w Dolinie Skrzatów "dobre duszki". Skrzacie opowieści budzą żywe zainteresowania nawet dorosłych, z pewnością nie inaczej jest też w Szwajcarii Bałtowskiej.

Gdybyśmy chcieli zostać w Bałtowie na weekend, warto rozważyć nocleg w jednej z pobliskich agroturystyk, nawet z niewielkim wyprzedzeniem znajdziemy oferty z cenami poniżej 200 zł za nocleg dla rodziny.

W drodze warto też zastanowić się nad odwiedzeniem Iłży - iłżański zamek w zimowej scenerii i oświetleniu prezentuje się naprawdę pięknie.

Warto docenić wysiłek właścicieli Bałtowa, z pewnością Balonowa Fiesta może aspirować do miana jednej z najciekawszych zimowych atrakcji w okolicach Warszawy obok Zimowego Szturmu zamku Tykocin, rajdów upamiętniających Powstańców Styczniowych, Nocy Fortyfikacji czy rekonstrukcji bitwy pod Olszynką Grochowską.REKLAMASzukaj podobnych wg:
balony narty hitREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon