czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 20.07.2016 9:11
Plaża Romantyczna - nowa plaża dla Wawra -szykuje się na wianki 25 czerwca

Rusza ciekawy projekt uporządkowania i nadania nowego życia plaży na Wawrze. Już sama nazwa brzmi zachęcająco. Plaża Romantyczna ma być gotowa i oficjalnie otwarta już w następnym tygodniu. W projekt poprawy nadwiślańskiej infrastruktury w tej podwarszawskiej gminie bardzo mocno zaangażowany jest Burmistrz, pan Leszek Baraniewski. Takie wsparcie gwarantuje nową jakość, a miejsce zdobędzie sobie przez to wiernych miłośników, podobnie jak stało się w przypadku innych plaż w okolicy Warszawy, Ciszycy, Zawady czy plaż miejskich.


Inicjatywa wspierana jest przez mieszkańców i inne podmioty aktywnie działające na terenie gminy. Pierwszym etapem zmiany było gruntowne sprzątanie okolic i samej plaży. Akcję zorganizowano w końcówce kwietnia. Zebrano monstrualne ilości śmieci. Bez pomocy Akademii 4x4 i możliwości dysponowania samochodami terenowymi, ich wywiezienie nie byłoby możliwe.


W kolejnych etapach planowana jest przycinka zieleni, krzewów i mniejszych drzew, tak by ułatwić dostęp i poprawić estetykę plaży. W najbliższych dniach planuje się też nawiezienie dużej ilości piachu, w ten sposób teren plaży będzie bardziej przypominał miejsca tego typu. Jest to bardzo ważne również dla dzieci, które dostaną doskonałe miejsce do zabaw.


Już 25 czerwca planowane są ciekawe imprezy. Na samej plaży zostanie stworzone mini miasteczko namiotowe. Będą gry i zabawy dla dzieci, a nawet tradycyjna potańcówka w stylu, który pamiętają najstarsi mieszkańcy Wawra.


Przez całe wakacje będzie też działała przeprawa promowa, która połączy Wilanów z Wawrem, tworząc dodatkowe możliwości ciekawych weekendowych wycieczek. Promy cieszą się na Wiśle wielką popularnością a lokalne społeczności zawsze z utęsknieniem wyczekują ich uruchomienia po zimowej przerwie. Miejmy nadzieję, że tak też będzie w przypadku przeprawy z Wilanowa do Wawra.Zaangażowanie lokalnych organizacji w rok rzeki Wisły 2017, pozwala na optymizm związany z poprawą nadrzecznej infrastruktury na terenie Wawra. Ukuto już nawet hasło "Wawer wita Wisłę w Warszawie". Teraz czas na konkrety. Realizacja projektu Plaża Romantyczna jest bez wątpienia jednym z nich.


Cieszymy się, że pod Warszawą przybędzie kolejne miejsce na wycieczki nad wodę. Takich lokalizacji jest wciąż za mało. Plaża jest zlokalizowana w okolicy ulicy Rychnowskiej, dojazd ulicą Romantyczną ( skręt w prawo przed Mc Donaldem).


Wkrótce na portalu materiał zdjęciowy z nowej plaży. Trzymamy kciuki za realizację kolejnych wiślanych projektów. Krótki film przedstawiający jak wyglądała plaża Romantyczna w dniach rozpoczęcia prac dostępny na you-tube.REKLAMA


REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon