czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 06.07.2016 20:29
Winnica na Mazowszu - u Wieczorków degustacje i nowości

Chyba jedyna, mogąca sprzedawać swoje produkty winnica na Mazowszu jest zlokalizowana we wsi Borek, niedaleko Sieciechowa. Prowadzona przez rodzinę Wieczorków od 2005 roku, może być ciekawym urozmaiceniem naszych weekendowych wycieczek. Bliskość Kozienic, Puław czy Wyspy Wisła powoduje, że z łatwością można ją wkomponować w trasę podróży. Na miejscu można zaplanować degustację. Właściciele chętnie też podzielą się historią powstania winnicy i ciekawostkami związanymi z uprawą winorośli.


Choć przygoda związana z winem rozpoczęła się właśnie w Borku, dalszy rozwój i przyszłość projektu wiąże się już z nową lokalizacją. Ponad hektar nowych nasadzeń zrealizowano w Rzeczycy. Czuć już w tym miejscu typową atmosferę Kazimierza. Również nachylenie i klimat wydają się tu dużo lepsze.


Nowe nasadzenia mają radykalnie zwiększyć możliwości produkcyjne. Dziś jest to około 1500 butelek rocznie, ale ambicje sięgają co najmniej 6000 sztuk. Byłaby to już poważna produkcja, pozwalająca myśleć o dalszej ekspansji. W Rzeczycy właśnie kończony jest też obiekt wybudowany na potrzeby gości. Już od sierpnia ma umożliwić organizację degustacji. Na pewno bliskość Kazimierza i innych atrakcji krainy lessowych wąwozów przyciągnie tu niejednego miłośnika win. Byłaby to druga po winnicy Las Stocki lokalizacja, która otwarta jest na indywidualne czy rodzinne wizyty.


Jako, iż Borek to również zagłębie produkcji owoców, w gospodarstwie produkowano też niezwykle zdrowy, naturalny sok jabłkowy. Niestety wygląda na to, że działania wielkich międzynarodowych koncernów uniemożliwią rozwój oferty w tym ciekawym i rosnącym segmencie.


Jeżeli chcemy spróbować wina z winnicy Wieczorków na trasie naszych weekendowych wycieczek, możemy to zrobić w kilku miejscach. Jest to możliwe w restauracji Wyspy Wisła, a także w cukierni/restauracji Sarzyńskich w Kazimierzu Dolnym.


W Warszawie zaś, wina można kupić w sklepie Winnice Południa przy al. KEN. Miejmy nadzieje, że wraz ze wzrostem produkcji znacząco wzrośnie liczba miejsc, gdzie będzie można się w nie zaopatrzyć.


Tradycyjnie prowadzących winnice można spotkać na festiwalu wina w Janowcu nad Wisłą, a być może także na analogicznej imprezie kończącej sezon turystyczny w Sandomierzu - Święto Młodego Wina w Sandomierzu.


Mamy zamiar już wkrótce odwiedzić Rzeczycę, by zdać Wam relację i zachęcić do weekendowych wypadów winnym szlakiem - przełomu Wisły.
REKLAMASzukaj podobnych wg:
winniceREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon