czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 24.04.2017 21:42
Bieg wąskotorowy - doskonała okazja na poznanie Otwocka, Józefowa Karczewa i okolic

Już w najbliższą sobotę kolejna edycja biegu wąskotorowego Karczew-Otwock, jedna z niewielu imprez, która nadal dla uczestników jest całkowicie bezpłatna. Oferuje przy tym dodatkowe turystyczne atrakcje dla decydujących się wziąć w niej aktywny udział. Organizatorzy nie zapominają też o i ich współtowarzyszach.

Koronną trasą biegu jest 10 km, rozpoczęcie przy pomniku Parowozu w Karczewie, dalej trasa biegnie wzdłuż dawnej linii kolejki wąskotorowej w kierunku Otwocka, stąd też nazwa samej imprezy.

Mniej zaprawieni w bieganiu mogą wybierać w innych proponowanych formach współzawodnictwa jak np. nordic walking. Specjalne krótkie dystanse przygotowano też dla dzieci. Najmłodsi pobiegną na dystansie 50, 150 i 400 metrów, wszystkie wyścigi w samym Józefowie, gdzie też będzie mieściło się biuro zawodów. Na start biegu dla dorosłych z Józefowa dowiezie uczestników bus.

Organizatorzy zadbali też o inne atrakcje. W miejscu zakończenia biegu odbędzie się m.in. pokaz/konkurs strojów z epoki. Będzie to doskonała okazja by zobaczyć jak prezentowali się mieszkańcy Otwocka w czasach jego świetności.

W poprzednich latach pokaz historyczny uświetniała też prezentacja samochodu parowego, którego replikę zbudował wielki fan motoryzacji i historii Pan Tomasz Siudzinski. Miejmy nadzieję, iż parowy wóz zbudowany po raz pierwszy przez Polaka Józefa Bozoka będziemy mogli obejrzeć w Józefowie również w najbliższą sobotę.

Bieg wąskotorowy jest też swego rodzaju osią dla innych ciekawych wydarzeń i promocji tego co dobrego dzieje się w okolicy Otwocka, Karczewa i sąsiadujących terenów. Przede wszystkim podczas wizyty w tym rejonie wypada pospacerować śladem drewnianej architektury tzw. świdermajerów. Jest to jeden z najciekawszych spacerów w okolicach Warszawy. Jeżeli możemy, zaopatrzmy się w "Spacerownik Otwocki" przygotowany przez wybitnego znawcę tej okolicy Pana Pawła Ajdackiego. Periodycznie zorganizowane spacery z przewodnikiem po Otwocku anonsuje m.in. biuro Arktour.

Wszyscy, którym bliska jest tematyka kolejowa z pewnością zainteresują się też nową pozycją książkową traktującą o kolejkach wąskotorowych pod Warszawą. Książka będzie do nabycia już wkrótce. Autorami są Adam Ciećwierz i wspomniany już Paweł Ajdacki.

Z Karczewa mamy już dosłownie moment do odrestaurowanych bunkrów przedmościa Warszawy w Dąbrowieckiej Górze. Tutaj periodycznie spotkamy rekonstruktorów, tradycyjnie zaś w czerwcu odbywa się piknik forteczny.

Najnowszą turystyczną atrakcją okolic Karczewa jest la Tomatina, czyli pomidorowa bitwa, wszak opodal w Janowie mamy mazowieckie zagłębie pomidorowe. Kolejna, druga edycja tej imprezy już w lipcu.

Wielki piknik na 10- lecie swojej działalności zaplanował hotel Holiday Inn w Józefowie – znamy już datę to 27 maja .Specjalną atrakcją będzie występ zespołu Perfekt. Przy okazji masa aktywności dla dzieci w tym najdłuższy park linkowy na Mazowszu.

Jak widać Otwock, Józefów i okolice mają sporo do zaproponowania na ciekawy wiosenny weekend pod Warszawą.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
aktywnyweekend otwockREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon