czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 12.11.2018 11:04
Jak oszczędzić kupując bilety lotnicze - kilka cennych wskazówek :)

Nadchodzi najlepszy czas na polowanie na promocyjne ceny biletów lotniczych, od listopada do lutego ceny będą najbardziej korzystne. Poza wyprzedażami warto znać kilka niuansów które pozwolą nam oszczędzić pieniądze i uniknąć potencjalnych kłopotów.

BILETY KUPUJEMY NA STRONIE LINII LOTNICZYCH - mimo iż popularne wyszukiwarki jak kayak, skyscanner czy momondo bombardują nas reklamami w internecie, warto dwa razy się zastanowić nim zaufamy ich wynikom. Po pierwsze promują one podmioty płacące za reklamę, po drugie kierują nas na strony wystawiające bilety poza Polską co ma niebagatelne znaczenie w razie problemów z rezerwacją, po trzecie w znaczącej ilości przypadków nie pokazują wyników ze stron linii lotniczych. Trudno się temu dziwić, duża część tradycyjnych linii lotniczych oferuje bowiem tańsze niż u pośredników bilety. Najbardziej ewidentnymi przypadkami są grupa Lufthansa i Klm/AF również na lot.com za wystawienie biletu zapłacimy 0. Warto uważać też na wyszukiwarki na popularnych podróżniczych stronach jak fly4free czy loter.pl kierują one bowiem do agenta Esky.pl który nie należy do najtańszych jeżeli chodzi o opłaty za wystawienie biletów lotniczych.

Naturalnie meta wyszukiwarki(kayak, skyscanner, momondo etc) dają nam ułudę pełnego wachlarz wyników w 1 miejscu, warto jednak pamiętać o powyższych niuansach bo może się okazać iż jesteśmy miękko manipulowani.

PROGRAMY LOJALNOŚCIOWE I CASHBACK - kupując bilety tradycyjnych linii lotniczych możemy gromadzić punktry w ramach programów lojalnościowych zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla małych i średnich firm. Co ciekawe w większości przypadów te korzyści podlegają sumowaniu. Jęzeli mamy więc firmę warto rozważyć uczestnictwo w tych programach.

Na polskim rynku najpopularniejszym programem dla klientów indywidualnych jest Miles and More - uczestnictwo w nim LOT i Grupy Lufthansa daje wiele korzyści. Także odbieranie biletów nagród jest najtańsze w przypadku rejsów bezpośrednich Lotu. LOT dodatkowo oferuje też najmilsze poniedziałki - promocje milowe dla planujacych podróż z nie wielkim wyprzedzeniem.

Jeżeli chodzi o programy dla małych i średnich firm to warto rozważyć uczestnictwo w LOT dla Firm Lufthansa Partner Plus Benefit , czy Blue Biz od AF/KLMjak wspomniano wyżej korzyści z uczestnictwa w tych programach nie odbierają nam praw wynikających z lojalnościowych rozwiązań dla pasażerów indywidualnych, zyskujemy więc podwójnie. Uczestnictwo w programach daje też pewne miękkie korzyści w przypadku problemów w podróży, zyskujemy preferencje w obsłudze w porównaniu z pasażerami "z ulicy", szczególnie widoczne w programie oferowanym przez AF/KLM.

W przypadku LOTu mamy jeszcze dodatkowo szansę na uzyskanie niewielkiego Cashbacku - 10 pln od biletu w ramach zyskującego coraz większą popularność portalu cashbackowego Cashbackworld.

JEŻELI PLANUJEMY ZAREZERWOWAĆ NOCLEGI Z BOOKING.COM zyskajmy dodatkowo

Booking.com także agresywnie walczy o rynek, to powoduje iż przy odrobinie wysiłku możemy na tym zyskać. Zwyczajowo booking oferuje wydawcą internetowych treści od 40-50 złotych za rezerwacje, tą kwotą dzieli się z nami m.in Wizz Air oferując niższe niż bezpośrednio na stronie bookinga ceny. Wspomniany wyżej Cashbackworld daje za to nam 2% zniżki

Także LOT dla Firm oferuje dodatkowy benefit w ramach współpracy z bookingiem, za każdy pobyt możemy zyskać dodatkowe 500 punktów w programie.

JEŻELI COŚ PÓJDZIE NIE TAK PAMIĘTAJMY O NASZYCH PRAWACH DO ODSZKODOWAŃ

Wciąż tylko kilkanaście procent podróżnych upomina się o swoje prawa do odszkodowań za opóźnione rejsy przysługujących na bazie przepisów UE. Gra jest warta świeczki, odszkodowania sięgają od 250 do aż 600 Eur. Jeżeli nie radzimy sobie z formalnościami możemy zwrócić się do wyspecjalizowanych firm, jest ich kilka, zasadniczo wszystkie pobierają prowizje w wysokości około 25%. Dla mieszkańców stolicy dobrym wyborem jest GIVT ma bowiem biuro stacjonarne w centrum Warszawy i wciąż rozwijające się call center. Dedykowane firmy mogą też wystąpić do linii lotniczych np o odszkodowanie za utracone korzyści, nie jest to tak prosta procedura jak w przypadku opóźnień rejsów ale jeżeli zdarzyły nam się tego typu problemy warto spróbować.

Nadchodzi najlepszy czas do zakupu biletów lotniczych na ciekawe wypady z Warszawy na weekend, z pewnością będziemy mieli w czym wybierać.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon