czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 21.09.2016 9:45
Zamek Liw - sercem oferty turystycznej regionu? będzie duży projekt

Zamek - zbrojownię Liw czekają lepsze turystyczne czasy. Dzięki operatywności zarządzających pozyskano istotne środki unijne, które znacząco wpłyną na turystyczną ofertę regionu.


Dziś zamek, a właściwie to co z niego zostało przyciąga tylko podróżujących tranzytowo, głównie kajakarzy przyjeżdżających nad Liw lub/i uczestników kilku tradycyjnych wydarzeń. Z tymi ostatnimi jest jednak problem. Zwykle ich terminy pokrywają się z terminami innych, ciekawych wydarzeń. Powoduje to, iż ciężko jest przyciągnąć turystów spoza gminy czy powiatu. Ma się to jednak zmienić.


Zamysł jest taki by wokół zamku zbudować ofertę turystyczną, która ściągnie tu rzesze poszukujących nie skażonej natury turystów. Wielkim potencjałem jest oferta kajakowa. Praktyka pokazuje, iż wiele osób chętnie przyjechałoby tu na więcej niż jeden dzień, brakuje jednak atrakcji na wieczór a przede wszystkim dogodnych cenowo noclegów. Plan budowy stanicy kajakowej i mini kempingu mógłby te problemy rozwiązać.


Budowa przyzamcza a także renowacja zamkowych piwnic wzbogaciłaby dość ubogą na dziś ofertę zamku. Stworzono by też bazę dla stałych periodycznych inscenizacji historycznych podobnych do tych, które dziś odbywają się na zamku Czersk koło Góry Kalwarii.


Kolejnym wyzwaniem jest oferta dla rowerzystów. Dziś poza szlakiem Natura brak jest w rejonie dobrze oznaczonych ścieżek rowerowych. A przecież potencjału w tym względzie nie brakuje.


Widać, że władze samorządowe poważnie przymierzają się do rozwiązania powyższych problemów. W ostatnich tygodniach zorganizowano w Węgrowie spotkanie z szeroko pojętą branżą turystyczną. Tworzy się więc forma współpracy dla potrzeb wypracowania najkorzystniejszej koncepcji rozwoju produktu turystycznego w oparciu o Zamek Liw.


Nie należy jednak zapominać o potencjale związanym z turystami podróżującymi dalej. Konieczna jest tu solidna współpraca z Podlasiem. Turysta wybierający się do Drohiczyna czy wspaniałego skansenu w Ciechanowcu powinien być zachęcany by w drodze do / z Warszawy odwiedził również krainę Liwca. Z łatwością można też sobie wyobrazić wspólną promocję turystyki kajakowej. Bug i Liwiec mają ze sobą wiele wspólnego.


Minie zapewne trochę czasu nim ambitne plany zostaną zrealizowane. Zbiegnie się to natomiast z istotną poprawą infrastruktury drogowej, zarówno w kierunku Białegostoku jak i Terespola. Zmiany te otworzą nowe możliwości istotnie skracając drogę z Warszawy do turystycznych atrakcji z pogranicza Mazowsza i Podlasia. Trzeba się do tego dobrze przygotować.


Kibicujemy Zamkowi Liw i Liwcowi. Są to miejsca, które zdecydowanie winny być lepiej znane wśród mieszkańców stolicy Polski.


Kajaki na Liwcu pływać będą regularnie zapewne aż do końca października. W końcówce miesiąca przystańliwiec.pl zorganizuje bezpłatny spływ w ramach akcji sprzątania rzeki. Warto pomóc.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
zamekliw kajakiliwiecREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon