czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 05.10.2016 18:41
Kraina Baśni i Legend uroczysko Ruczaj - magiczne Podlasie

Kolejna stosunkowo nowa, bo nieco ponad roczna atrakcja wzbogaciła turystyczną ofertę dla rodzin z dziećmi. Uroczysko Ruczaj przepięknie położone a można wręcz powiedzieć zatopione w Puszczy Knyszyńskiej oferuje nam wiele ciekawych opcji spędzenia wolnego czasu.


To co przyciąga do tego miejsca to pasja i zaangażowanie właścicieli, którzy aktywnie włączają się w działania na rzecz zachowania rękodzieła i tradycji podlaskich puszczanych zastępów. Z tej właśnie pasji zrodziło się Uroczysko.


Znajdziemy tu m.in. baśniowy ogród, gdzie na najmłodszych czekają postacie z podlaskich legend i bajek. Nie ma tu masowej komercji a wszystkie opowieści łączą się z regionem, w którym spędzamy czas.


Do dyspozycji gości jest przestronny ogród i plac zabaw. W tym ostatnim znajdziemy mini tyrolkę a nawet indiańskie tipi, w którym przebywanie jest przygodą samą w sobie.


Mamy też specjalne miejsce dedykowane dla różnorodnych warsztatów. Gospodarstwo należy do szlaku lnu i konopi. To tutaj dowiemy się jak wyrabiano tkaniny. Możemy poznać też rośliny, których używano do ich barwienia, rosną w przydomowym ogrodzie.


Znajdujemy się też na szlaku Rękodzieła ludowego. Kilkaset metrów od nas w pracowni Kala tworzone są oryginalne torebki, które znajdują swoich odbiorców nie tylko w Polsce. Z kolei nieopodal, w Czarnej Wsi Kościelnej możemy odwiedzić garncarzy a w nieodległym Zamczysku spotkamy łyżkarza.


Wszystkie te miejsca możemy także odwiedzić na rowerze. Uroczysko Ruczaj to miejsce przyjazne rowerzystom. Ruch jest tu niewielki a część dróg nie doczekało się jeszcze asfaltu, co czyni wycieczki jeszcze bardziej bezpiecznymi i przyjemnymi.


W dawnej stodole czekają na nas pokoje gościnne, Uroczysko bez problemów pomieści 3-4 rodziny. Możemy więc wraz ze znajomymi zaplanować rodzinny weekend na Podlasie.


Planując wyprawę do Krainy Baśni i Legend warto też rzucić okiem na ofertę Centrum Rękodzieła Ludowego w Niemczynie. Znajdziemy tu warsztaty z tkactwa, tworzenia witraży czy ceramiki. Możemy uczestnictwo w nich powiązać z odpoczynkiem w Karczmisku.


Zarządzająca Uroczyskiem Pani Ania to osoba o niespożytej energii. Możemy być pewni, iż dołoży wszelkich starań by nasz pobyt w tym miejscu był bardzo udany.


Zimą możemy wybrać się tu na kulig.


Miejsce jest idealne na weekend połączony ze zwiedzaniem Białegostoku. Pamiętajmy, że od lata 2017 droga z Warszawy znacznie się skróci. Podlasie będzie blisko stolicy jak nigdy dotąd. Warto więc planować nasz weekend w Krainie Baśni i Legend Ruczaj.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon