czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 21.12.2016 13:11
Nowy Se-ma-for świat bajek na wyciągniecie ręki - dla małych i dużych

Łódzkie muzeum Se-ma-for przeżywa właśnie bardzo ważne chwile. Zmiana siedziby i adaptacja nowych pomieszczeń daje mu nowy impuls do rozwoju.


Mieliśmy możliwość przyjrzeć się nowemu domowi Se-ma-fora podczas ostatniego weekendowego wypadu do Łodzi. Dla turystów z Warszawy nowe miejsce jest logistycznie dużo lepsze, jedziemy komfortowo obwodnicą Łodzi i bez wjeżdżania do miasta meldujemy się przy Muzeum. Na miejscu mamy też do dyspozycji wiele darmowych miejsc parkingowych.


Nowa siedziba to centrum WI-MA. Widać, że obiekt jest jeszcze stale adoptowany. Industrialne wnętrza robią wrażenie, trudno domyśleć się, że jesteśmy w świecie bajek. Wszystko to zmienia się po przekroczeniu drzwi Muzeum.


Obsługa, składająca się z bardzo młodych ludzi, wita wszystkich turystów z entuzjazmem. Takie podejście ma szansę stać się znakiem firmowym Se-ma-fora.


W ofercie Se-ma-fora standardem jest zwiedzanie Muzeum wraz z pokazem filmu lub/i warsztaty. Zdecydowanie rekomendujemy zaliczenie obydwu atrakcji. Trwające około 1,5 godz warsztaty to doskonała zabawa dla całej rodziny. Wnioski z naszego pobytu opisaliśmy w oddzielnym artykule. Film, który powstał na bazie warsztatu można też obejrzeć na You-Tube.


Zwiedzanie Muzeum, choć na pozór może wydawać się mało dynamiczne, to jednak nam dało naprawdę dużo radości. Zwiedzaliśmy w grupie mniej więcej 15 osobowej. Prowadzący bardzo żywo opowiadał o historii i technice tworzenia lalek, zatrzymując się przy każdym elemencie ekspozycji.


Dla starszych osób / rodziców powrót do świata Colargola czy Misia Uszatka jest naprawdę niezwykłą przygodą. Ciekawe są też opowieści o relatywnie nowych projektach, w które zaangażowany był Se-ma-for. Film o mieście ludzi bez głów, czy też historia na kanwie pamiętników dzieci żyjących podczas I Wojny Światowej są bardzo poruszające. Zwiedzanie w zależności od ilości pytań i zaangażowania odwiedzających potrwa od 1 do 1,5 godz. Zarówno dzieci jak i my byliśmy z niego bardzo zadowoleni.


Wprawny obserwator z łatwością zauważy wciąż trwające tu prace nad wzbogaceniem ekspozycji. Uczyni to zwiedzanie jeszcze bardziej interesującym. Doskonałym pomysłem zdaje się też być pokazanie techniki i sposobu pracy nad makietami filmowymi. Dla wszystkich lubiących modelarstwo, ale nie tylko, będzie to prawdziwa gratka.


Se-ma-for pracuje też nad poszerzeniem oferty warsztatowej. Mimo, iż już na dziś jest ona niezwykle angażująca, to wzbogacenie jej o pracę np. z klockami Lego, Cobi czy elementy robotyki byłoby zdecydowanie pożądane.


Ponad 3 godziny w Se-ma-forze to ciekawie spędzony czas. Na bazie odwiedzin tego miejsca można zbudować fajny rodzinny weekend. Wszakże w Łodzi czekają na nas inne łódzkie atrakcje, jak nowoczesne planetarium EC1 czy słynne łódzkie Zoo.


Dla dzieci, które uwielbiają pociągi, ciekawą opcją może być skorzystanie z oferty Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, która w weekendy jeździ z Warszawy 5 razy dziennie. Po drodze istnieje też możliwość zwiedzenia parowozowni w Skierniewicach.


Do Se-ma-fora na pewno jeszcze wrócimy. Zachęcamy też wszystkich miłośników bajek do odwiedzin tego naładowanego pozytywną energią dzieciństwa miejsca.
REKLAMASzukaj podobnych wg:
semafor zywemuzea lodzREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon