czekam


Data publikacji: 23.05.2016 10:07
Statek Loewentin, czyli Warszawa z perspektywy Wisły

Loewentin to statek z 1892r., który pływa po Wiśle w obrębie Warszawy. Rejs trwa około półtorej godziny. Płyniemy spod Zamku Królewskiego lub odbijamy nieopodal nadwiślańskiego pomnika Warszawskiej Syrenki z barki Atalanta. Szczegóły dotyczące rejsów na www.loewentin.com .

Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się w rejs i z pewnością nie żałujemy. Od razu po wejściu na pokład przywitała nas lekka, sympatyczna muzyka, a potem wygodne fotele. Po odbiciu od brzegu spod Zamku Królewskiego popłynęliśmy w górę rzeki, aż do Mostu Łazienkowskiego. To niesamowite uczucie oglądać Warszawę z perspektywy Wisły. Z początku rzuca się w oczy z jednej strony oddalający się Zamek Królewski, a z drugiej dumnie prezentujące się wieże praskiej Bazyliki św. Floriana. W miarę zbliżania się do Mostu Świętokrzyskiego wygląda on coraz bardziej imponująco, podobnie jak znajdujący się tuż obok Stadion Narodowy. A po przeciwnej stronie rzeki widzimy wieżowce warszawskiego City. Nie lada atrakcją były mijające nas inne jednostki pływające oraz obserwowanie od strony rzeki pięknych, piaszczystych nadwiślańskich plaż. Dla nas prażące słońce było podwójnie przyjemne, gdyż chłodziła nas rześka bryza. Pod koniec rejsu statek przepłynął wzdłuż warszawskiej Starówki. Widok jest przepiękny, naszym zdaniem Warszawa ma jedną z najładniejszych panoram Starego Miasta w Europie.

Podczas rejsu można swobodnie przemieszczać się po pokładzie i robić zdjęcia. Czekają na nas dania z grilla oraz zimne i gorące napoje. Miły pan kapitan pozwalał dzieciom wcielić się w rolę sterujących statkiem i przymierzyć kapitańską czapkę. Było to dla dzieciaków nie lada frajdą J.

W trakcie rejsu przewodnik opowiadał historię Warszawy i jej najważniejszych zabytków oraz związanych z nimi ciekawostek. Dowiedzieliśmy się m.in. dlaczego warszawski rynek staromiejski jest niewielki w porównaniu z np. krakowskim oraz, że niewiele zabrakło, by po wojnie nie został odbudowany; kiedy w Warszawie powstał pierwszy stały most (jak ktoś myśli, że był to Most Kierbedzia to jest w błędzie) i jaką rolę odegrał Most Poniatowskiego w czasie Zamachu Majowego; ile jest w Warszawie Grubych Kasiek; i wielu, wielu innych rzeczy. Przewodnika cechowała nie tylko, co oczywiste, ogromna wiedza, ale również autentyczna pasja. W szczególności chodził po pokładzie i z chęcią rozmawiał z każdym, kto miał jakieś pytania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rejsu. A potem do skorzystania z możliwości obejrzenia Warszawy ze statku Loewentin, albowiem naprawdę warto.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nadwode nadwisla nowoscREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon