czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 10.11.2016 10:18
Rejsy tradycyjnymi łodziami - Akademia żeglarska zaprasza do końca listopada

Mimo, iż nad Wisłą robi się coraz bardziej zimowo, nadal możemy spędzić tu miło czas. Działająca od czerwca Akademia Żeglarska zaprasza nas na rejsy w każdy kolejny weekend listopada. Ważna uwaga, tradycyjne drewniane Galary czyli największe wiślane łodzie dysponują ogrzewaną kabiną, która pozwala ogrzać się w czasie niesprzyjających warunków.


Nauka żeglowania tradycyjnymi łodziami to wielka frajda, przede wszystkim dla najmłodszych. Część z nich pojawia się regularnie na weekendowych rejsach. Najwytrwalsi brali nawet ostatnio udział w mini regatach. Warto się postarać, może i naszym udziałem będzie sterowanie tymi jednostkami już w kolejnym specjalnym roku, Roku Rzeki Wisły 2017.


Na rejsy zwykle wypływają 2-3 tradycyjne jednostki w tym dwa największe Galary i jedna mniejsza. Oczywiście ostateczny skład flotylli zależy od liczby chętnych, dlatego tak ważne są wcześniejsze zapisy. Tych dokonujemy poprzez kontakt z Fundacją Szerokie Wody, szerokiewody.fundacja@gmail.com lub pod numerem telefonu 534721604.


Początek każdego rejsu o 11.00, zbiórka w kapitanacie Portu budynek PTTK Rejsy. Na wodzie spędzamy zwykle kilka godzin, rejs kończy się około 16.00. Warto pamiętać o zaopatrzeniu się w jedzenie i picie, wysiłek fizyczny potęguje pragnienie.


Mimo, iż prognoza na najbliższe dni nie jest najlepsza, nie powinniśmy się zrażać. Jak wspominaliśmy wyżej, kabiny Galarów zapewniają komfort termiczny. Ponadto prognozy na kolejne weekendy wydają się dużo lepsze, jest więc szansa by złapać bakcyla jeszcze w listopadzie. Rok Rzeki Wisły 2017 pozwoli na kontynuowanie tej ciekawej inicjatywy a być może także jej rozwój. Wydaje się, że tego typu zajęcia zorganizowane w trakcie tygodnia z myślą o młodzieży szkolnej cieszyłyby się wielką popularnością. Być może taka oferta powstanie już wiosną 2017 roku.


Tymczasem w imieniu fundacji Szerokie Wody zapraszamy do skorzystania z oferty Żeglarskiej Szkółki i zasmakowania żeglowania łodziami tradycyjnymi po Wiśle. Co istotne, usługa dzięki dofinansowaniu urzędu miasta jest całkowicie bezpłatna.
REKLAMASzukaj podobnych wg:
akademiazeglarska rokrzekiwislyREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon