czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 16.11.2016 22:59
Zalew Żyrardów nowa super jakość już w 2017-rusza projekt nowy Zalew Żyrardowski
Ta informacja ucieszy na pewno fanów wypoczynku nad wodą. Jest decyzja odnośnie znaczących inwestycji i zagospodarowania Zalewu Żyrardowskiego. Projekt wart ponad 5 milionów złotych zakłada, iż obszar akwenu zmieni się nie do poznania.

Plany zakładają nowe plaże( w tym plażę trawiastą), parkingi, boiska do siatkówki i wydzielone miejsca do grillowania. Pomyślano również o ścieżkach rowerowych i napowietrznej siłowni. Znaczącej poprawie ulegnie też infrastruktura dojazdowa, pojawi się pętla autobusowa z prawdziwego zdarzenia.

Na fanów kameralnego poczęstunku z widokiem na wodę będzie czekała nowa restauracja. Zmienione zostanie także oświetlenie wokół Zalewu.

Wszystkie te prace zapewnią Zalewowi pożądaną jakość, mimo iż w mijającym sezonie nie prezentował się on najgorzej. Zadbane kąpielisko i miejsca do plażowania oraz do gier zespołowych cieszyły się dużą popularnością. Wystarczył jednak jeden rzut oka by dojrzeć mankamenty związane z brakiem wystarczającej przestrzeni dla rzeszy spragnionych kąpieli osób. Również infrastruktura sanitarna i wypożyczalnie sprzętu nieco przypominały te z minionej już epoki.

Jeszcze nie dawno jakość wody w zalewie cieszyła się złą sławą. Ostatni sezon był już jednak dużo lepszy, być może jest to zasługa niższych temperatur. Zakładamy, iż planowane inwestycje obejmą również obszar bezpośrednio związany z jakością wody i jej zapachem.

Poprawa a można wręcz powiedzieć zbudowanie od podstaw nowoczesnego miejsca dostosowanego do obecnych standardów doskonale wpisze się w kreowaną od jakiegoś czasu markę Żyrardowa. Miasto, które zmienia się na naszych oczach ma wielką szansę by stać się jednym z ulubionych celów weekendowych wycieczek nie tylko mieszkańców Warszawy.

Organizowane coraz częściej ciekawe imprezy masowe tylko wzmacniają pozytywny trend. Jeszcze w grudniu będziemy mogli uczestniczyć w Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Nowa twarz Żyrardowskiego Zalewu na pewno doskonale wpisze się w krajobraz Zachodniego Mazowsza, gdzie deficyt miejsc do odpoczynku nad wodą jest aż nad to widoczny. Dla samego miasta zaś to kolejny argument by przyciągnąć osoby poważnie myślące o zmianie miejsca zamieszkania z dużej metropolii na kameralne urokliwe miasteczko z doskonałym połączeniem drogowym i kolejowym ze stolicą.

Kibicujemy zmianom jakie dokonują się w Żyrardowie, jest to miasto które powinien bezsprzecznie odwiedzić każdy mieszkaniec Mazowsza i stolicy.

Mamy też nadzieję, iż pierwsze zmiany na lepsze w obrębie Zalewu zaobserwujemy już w 2017 roku, choć całość projektu ma być ukończona dopiero w sezonie letnim 2018. Z koncepcją zagospodarowania Zalewu możemy się zapoznać na jego stronie internetowej.REKLAMASzukaj podobnych wg:
zalewzyrardowREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon