czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 18.07.2016 13:23
Weekend 23-24 lipca pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Najbliższy weekend nie obfituje w wiele propozycji. Wydaje się, że wszyscy czekają na przełom wakacyjnych miesięcy gdy w ostatni weekend lipca sypnie ciekawymi imprezami, jak Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie, Dni Drohiczyna czy Święto Pomidora z pierwszą la tomatina pod Warszawą. Niemniej jednak możemy i w następny weekend znaleźć ciekawe inspiracje do weekendowej wyprawy z Warszawy.


1. Piknik na zamku w Janowcu nad Wisłą - Dni Janowca to dobra okazja by wybrać się na zamek. Tradycyjnie będą rekonstrukcje zorganizowane przez ekipę z Kocka, stąd jest też bardzo blisko do Kazimierza i Magicznych Ogrodów.


2. Nocne atrakcje w Parku Rozrywki Julinek - drugi weekend, podczas którego będzie można przetestować julinkowe atrakcje nocą. Szczególnie ciekawa jest możliwość nocnego przejścia parku linowego. Wieczorne otwarcie daje nam też ciekawą opcję wcześniejszego spędzenia dnia na spływie z Moto Przystanią, tak by w drodze powrotnej wpaść do Julinka.


3. Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej - w niedzielę 24 lipca, unikalna możliwość by cofnąć się o kilkadziesiąt lat wstecz i zobaczyć jak kiedyś świętowano specjalny czas żniw na polskiej wsi.


4. Międzynarodowy Festiwal Historyczny w Warowni Jomsburg - w samej Warszawie w sobotę i niedzielę, dwa dni pełne ciekawych rekonstrukcji, bitew, turniejów i pokazów.


5. Odyseja Historyczna Kutno - Leszczynek - 3 dni atrakcji z rekonstruktorami z różnych epok od Samurajów do Żołnierzy Wyklętych, pokazy pojazdów a także rekonstrukcja historii balona braci Mongolfier.


6. Dni Łochowa - 23 lipca - koncerty w klimacie folkowym m.in. Brathanki. Można wpaść po miłym plażowaniu nad Liwcem, lub spływie kajakowym, pogoda ma nam sprzyjać.


7. Mazurski Piknik Militarny Walkiria - 22-24 lipca - w roli głównej czołgi, legendarna Pantera, T-34 i T-55 a także niespodzianka z ostatniej chwili. Dodatkowo pokazy filmów i szereg imprez towarzyszących. Jeżeli jesteśmy w okolicy w najbliższy weekend to z pewnością warto rozważyć tę propozycję.Najbliższy weekend to głównie propozycje związane z rekonstrukcjami historycznymi. Można jednak zdecydować się na imprezy w Janowcu, Julinku czy Łochowie i połączyć je z pobytem nad wodą pod Warszawą lub w jej okolicach.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
naprzyszlyweekendREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon