czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 14.08.2016 10:32
Weekend 13-15 sierpnia pod Warszawą w okolicy a może dalej - Dymarki i Jarmark Jagieloński?

W długi sierpniowy weekend propozycji spędzenia wolnego czasu jest bardzo wiele. W zależności od prognozy pogody możemy wybrać imprezy jednodniowe pod Warszawą, tj. turniej rycerski na zamku Liw w sobotę, historyczne starcie książąt w Czersku, lub rekonstrukcje historyczne. Wspomnienie wojny 1920 roku przywołają imprezy w Ossowie i tydzień później w Sarnowej Górze. Dzień 15 sierpnia uczczą też rekonstruktorzy w Dąbrowieckiej Górze, gdzie możemy obejrzeć odnowione bunkry a przy okazji zwiedzić malowniczy Mazowiecki Park Krajobrazowy. Kto chciałby wybrać się dalej także ma spory wybór. Organizowane są Dymarki Świętokrzyskie w Nowej Słupi, w Lublinie mamy Jarmark Jagieloński a w Zamościu piknik historyczny. W Drohiczynie kolejna sierpniowa impreza tym razem Dni Bugu.


Turniej Rycerski Zamek Liw – w sobotę 13 sierpnia, jak zawsze warto tu zawitać. W zależności od pogody możemy zaplanować dodatkowo piknik nad Liwcem, kajaki lub/i zwiedzanie skansenu w Suchej.


Starcie Książąt na zamku Czersk – fabularyzowana impreza zapewni dużo atrakcji szczególnie najmłodszym, przy okazji możliwość by wpaść na plażę w Ciszycy, a może przyjechać tu na rowerze wzdłuż Wisły.


Dymarki Świętokrzyskie Nowa Słupia – jedna z najciekawszych imprez sezonu w dynamicznie rozwijającym się Świętokrzyskim, doskonała okazja by zwiedzić również Chęciny, a także wpaść do Oceaniki w Chrustach.


Jarmark Jagieloński Lublin - kolejny z klasyków wśród lubelskich imprez i dobry powód by odwiedzić Kozi Gród. W ten weekend możemy taką wyprawę powiązać ze zwiedzaniem Zamościa bądź wizytą na Chmielakach.


Sarnowa Góra 21 sierpnia 2016 – odtworzenie potyczki z kampanii 1920 roku, szczególnie interesujące ze względu na dużą ilość jednostek konnych, co nieczęsto się zdarza w tego typu imprezach. Kto ma już zaplanowany długi weekend może skorzystać w kolejny.


Dąbrowiecka Góra - 15 sierpnia, uczcimy tę szczególną datę dla polskiej wojskowości, przy okazji obejrzymy bunkry, w tym jeden świeżo odnowiony, możemy też zwiedzić Mazowiecki Park Krajobrazowy, wiele atrakcji przez cały dzień.


Drohiczyn Dni Bugu – kolejna z cyklu imprez, które odbywają się w tym pięknym nadbużańskim mieście. Jeżeli nie załapaliśmy się na 500 Kajaków ani na Dni Miasta możemy to teraz nadrobić.


Bitwa Warszawska 1920 – Ossów – w podwarszawskim Ossowie gdzie mieści się placówka edukacyjna propagująca wielkie zwycięstwo polskiego oręża odbędzie się impreza upamiętniająca to wydarzenie. Już w sobotę 14 sierpnia.


To tylko niektóre z propozycji inspirujących nas do wyjazdu z Warszawy na weekend. Przy niesprzyjającej pogodzie jednodniowe wypady pod Warszawę wydają się idealnym rozwiązaniem. Jeżeli pogoda dopisze możemy zaplanować dłuższą weekendową wycieczkę.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
naprzyszlyweekendREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon