czekam


Data publikacji: 29.08.2016 10:27
Weekend 3-4 września pod Warszawą okolice a może nieco dalej :)

Przed nami pierwszy weekend września. Wygląda na to, że nadal możemy liczyć na dobrą pogodę zachęcającą do wypraw za miasto. Kolejna możliwość by zwiedzić parowozownię Skierniewice a przy okazji odpocząć na plaży Oberwance. Po bardzo udanym rodzinnym spływie Bzurą, tym razem Moto Przystań zaprasza na Ogólnopolski Spływ. Płyniemy aż do Wisły, można wybrać tylko 1 odcinek i wystartować z Moto Przystani. Kolejna duża impreza w Drohiczynie, tym razem turniej rycerski braci Dobrzyńskich. Jeżeli nie ruszamy się z Warszawy to ciekawą opcją jest święto ulicy Ząbkowskiej. Wieczorem wystąpi Kazik z Kwartetem Pro Forma. Kogo kusi tatarska trasa na Podlasiu może udać się na Święto Grzyba połączone z celebracją 130-lecia Kolei Poleskiej w Sokole pod Białymstokiem. Militarne klimaty odnajdziemy tym razem w okolicach Stalowej Woli, tam odbędzie się piknik militarny. W Ciechanowie zaś, ciekawa impreza w ramach cyklicznych spotkań z historią. Tym razem odwiedzimy "Dwór Księcia Janusza i Księżnej Anny ", duża frajda dla dzieci, można też bezproblemowo dojechać pociągiem podmiejskim. Możemy też rozważyć wycieczkę za Łódź do Zoo Safari bądź Term Uniejów i dodatkowo wzbogacić ją uczestnictwem w Turnieju Rycerskim w Biesiekierach lub Igrzyskach Gier Dawnych w Skansenie pod Łęczycą.


1. Święto ulicy Ząbkowskiej - w sobotę koncert Kazik & Kwartet Pro Forma. Warto, gdyż koncert do końca był niepewny, jest to więc swoista niespodzianka dla fanów.


2. Turniej Braci Dobrzyńskich, Drohiczyn - prawdopodobnie jest to jedna z ostatnich dużych imprez w Drohiczynie w tym sezonie, tym bardziej warto rozważyć odwiedziny perły Podlasia.


3.Ogólnopolski Spływ Bzurą - kolejna edycja imprezy, tym razem współorganizatorem jest podwarszawska Moto Przystań. Spływ podzielono na 2 odcinki. Można popłynąć tylko z Plecewic do ujścia do Wisły.


4. Turniej Rycerski w Biesiekierach i Igrzyska Gier Dawnych pod Łęczycą - bardzo ciekawe imprezy w interesującym historycznym otoczeniu. Idealnie do połączenia ze zwiedzaniem Zoo Safari, Uniejowa, Tumu i Łęczycy.


5. Spotkania z Historią Ciechanów - "Na Dworze Księcia Janusza i Księżnej Anny", okazja by zapoznać się z ciekawą historią Mazowsza. Bezproblemowo dojedziemy tu koleją podmiejską, dla dorosłych możliwość odwiedzenia pub Ciechan.


6. Piknik Militarny w Rozwadowie pod Stalową Wolą - grupy rekonstrukcyjne, pojazdy z epoki, pokazy broni. Można połączyć z "Pożegnaniem Wakacji" w Sandomierzu. Możliwy dojazd PKP Intercity.


7. Pożegnanie wakacji z Sandomierzu - koncerty i wspólna zabawa na rynku głównym, dodatkowy magnes by zaplanować wycieczkę do tego ciekawego miasta.


8. Święto Grzyba i 130-lecie Kolei Poleskiej w Sokole na Podlasiu - ciekawa impreza w bezpośredniej bliskości wyjątkowego szlaku tatarskiego.


Sporo ciekawych propozycji, każdy znajdzie tu coś ciekawego na udany wyjazd z Warszawy na weekend.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
naweekendREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon