czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 12.09.2016 11:39
Weekend 17-18 września pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Najbliższy weekend 17-18 września będzie bardzo bogaty w ciekawe imprezy. Fani samochodów wybiorą się zapewne na Verva Street Racing. Zabawa dla całej rodziny, samochody z bajek, koncerty, w tym Afromental i przede wszystkim szybkie auta. Kogo nie nasyci Verva może wybrać się w niedzielę nad Liwiec do uroczego dworu Paplin, gdzie będzie miał miejsce zjazd samochodów zabytkowych.

Wrzesień to tradycyjnie miesiąc rekonstruktorów wyspecjalizowanych w II Wojnie Światowej. W sobotę w Sochaczewie inscenizacja Obronić Miasto, zaś w niedzielę w Łomiankach kolejna odsłona bitwy pod Łomiankami. Nadal świętuje swoje 100- lecie Pruszków. Tym razem kilka ciekawych koncertów, w tym przed wszystkim Kult. Na dłuższą wycieczkę możemy wybrać się do Biskupina. Tam też startuje Archeo Fashion week, szczególnie dla płci pięknej. Lublin też nie zwalnia tempa i zaprasza nas na Święto Młodego Cydru. W Skierniewicach Święto Owoców i Kwiatów oraz możliwość zwiedzania Parowozowni Skierniewice, naprawdę warto.


1. Verva Street Racing - 17 września błonia przy Stadionie Narodowym - wyścigi, koncerty, w tym Afromental, samochody z bajek i mini ekspozycja Galerii Figur Stalowych. Święto dla całej rodziny.


2. Obronić Miasto Sochaczew - 17 września, inscenizacja obrony miasta podczas bitwy nad Bzurą we wrześniu 1939. Wraca do nas po kilkuletniej przerwie. Warto przy okazji zapoznać się z zasobami ciekawego muzeum Pola Bitwy nad Bzurą.


3. Bitwa pod Łomiankami - dzień później, 18 września odtworzymy bitwę, w której resztki wojsk polskich próbowały przebić się na pomoc stolicy. Ponad 100 rekonstruktorów i pojazdy zmechanizowane odtworzą wydarzenia z tamtych dni.


4. 100- lecie Pruszkowa, super koncerty -18 września kulminacja pruszkowskiego święta, posłuchamy m.in. KULT, sporo atrakcji dla fanów różnego typu muzyki.


5. Archeo Fashion Week w Biskupinie - w najbliższy weekend rusza nowa impreza, w biskupińskim skansenie odtworzona zostanie moda dawnych czasów. Dobra okazja do zaplanowania weekendowego wypadu, tym bardziej że potrwa do 25 września.


6. Święto Młodego Cydru Lublin - 17 września, trzecia i największa jak do tej pory edycja święta, koncerty z cydrem w tle.


7. Skierniewickie święto Owoców i Warzyw + Parowozownia Skierniewice - kolejna edycja tego popularnego święta a dodatkowo dwa kolejne dni z możliwością zwiedzania Parowozowni Skierniewice.


8. Zlot Zabytkowych Samochodów Dwór Paplin - 18 września w uroczym Dworze Paplin ciekawa kameralna impreza, warto rozważyć i przy okazji poznać krainę Liwca, a może także zaliczyć kajakowy spływ tą piękną rzeką.


9. Bialski Festiwal Sękacza - pod Białą Podlaską odbędzie się sękaczowe święto, jeżeli planowaliśmy wyprawę w to miejsce, warto skorzystać. Dwór Droblin czy Pałac Biskupi w Janowie kuszą.


10. Święto 28 Pułku Artylerii lekkiej Zajezierze pod Dęblinem - jeżeli planujemy wypad nad wodę na Wyspę Wisła czy Jezioro Kozienickie, możemy zajrzeć też do Zajezierzy, także w samym Dęblinie znajdziemy forty i muzeum lotnictwa.


11. Druga Bitwa Małogoska 1863 - Pod Kielcami w Małogoszczy wrócimy pamięcią w czasy powstania styczniowego, dla tych którzy planują wypad w świętokrzyskie może to być ciekawe uzupełnienie ich planu zwiedzania.


Jest w czym wybierać, weekend w Warszawie, okolicy czy nieco dalej, wszystko w naszych rękach, korzystajmy z wciąż sprzyjającej nam aury.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
naprzyszlyweekendREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon