czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 10.10.2016 9:32
Jarmark Produktów Regionalnych z węgierskim akcentem Blue City

Już w następnym tygodniu, a dokładniej od 13 października nadarzy się kolejna okazja by zaopatrzyć się w wysokiej jakości produkty regionalne, podczas Regionalnego Jarmarku Produktów Regionalnych w Blue City.


Dodatkowo, tym razem zagranicznym gościem imprezy będą Węgry. W sobotę i niedzielę poznamy więc tradycyjne węgierskie przysmaki i to zarówno te na bardzo jak i mniej ostro. Węgierska organizacja turystyczna zadba też o promocję tej atrakcyjnej turystycznej destynacji. Loty do Budapesztu oferowane przez tanie linie lotnicze są w niezmiennie dobrej cenie. Może uda się nam uciec przed zimnem do budapesztańskich term jeszcze tej jesieni ?


Poza węgierskimi przysmakami znajdziemy tu tradycyjnie najlepsze polskie regionalne wyroby.


Syta Panna z Łomży zaproponuje nam swój przebój tj. faszerowane i marynowane ryby. Będzie też duży wybór pasztetów. Restauracja angażuje się też w projekt mający promować łomżyńskie tradycyjne produkty. Od kolejnej wiosny będziemy zapewne mogli kupić je w drodze z / na Mazury. Więcej o Syta Panna przeczytamy w artykule opublikowanym na portalu.


Koniecznie trzeba wspomnieć o kurpiowskich serach, które tradycyjnie cieszą się popularności wśród kupujących. Ten produkt również kupimy przejeżdżając przez Kurpie na Mazury, a przy okazji na temat najlepszej kurpiowskiej kuchni przeczytamy tutaj. Na jarmarku możemy także kupić kurpiowskie pieczywo, wyrabiane od pokoleń wg najlepszych receptur w Kadzidle.


Nie zabraknie olejów. Wielkopolska olejarnia Semco tradycyjnie wystawia swoje produkty w Blue City. Konkurencja wśród producentów rośnie, jednak zainteresowanie dobrymi olejami, w tym obecnie modnymi - rydzowym z osteoprestu czy wiesiołka nie maleje. O olejach, które możemy kupić podczas weekendowych podróży pisaliśmy w oddzielnym artykule. Warto też wiedzieć, iż bardzo dobry olej lniany i rzepakowy produkowany jest pod Nasielskiem, w Gospodarstwie Kowalski w Winnikach. Tego producenta również możemy polecić.


Podlaskie przysmaki zaprezentują producenci z Supraśla, tradycyjnej stolicy podlaskiej babki. Wędliny spod Tykocina także powinny zadowolić nasze gusta.


Samo Podlasie zaprezentuje się mieszkańcom Warszawy już w najbliższy weekend. Specjalna promocyjna impreza rozpocznie się na Dworcu Centralnym w niedzielę o 12.00.


Zapraszamy na Jarmark Produktów Regionalnych do Blue City już od czwartku 13 października.

REKLAMASzukaj podobnych wg:
regionalnesmakiREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon