czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 09.06.2017 8:12
Weekend 10-11 czerwca pod Warszawą okolice i nieco dalej:)

W najbliższy weekend nieco zwalniamy tempo. Mamy jedną gwiazdę, dla szukających dalszych podróży będzie nią bez wątpienia Industriada na Śląsku. W pobliżu Warszawy czekają na nas pełne atrakcji dni Konstancina, po drugiej stronie Wisły na swoje święto Ogrodów zaprosi Józefów. Poza tym mamy weekend z dawnymi grami w Muzeum Hutnictwa Starożytnego w Pruszkowie. Dla szukających atrakcji nad wodą ciekawostką będzie koncert The Underground Man w Smoszewie, gdzie tworzy się nowa plaża z ciekawą infrastrukturą. Dodatkowo mamy inaugurację wystawy Zakroczym na starej fotografii. Na 10 czerwca zapowiedziano też start sezonu w basenach termalnych w Poddębicach koło Łodzi. Można się tam zrelaksować po wycieczce do Zoo Safari, Doliny Skrzatów czy Wioski Indiańskiej. Fanów kajakarstwa może zachęcić Spływ Trzy Rzeki, a do Modlina już w piątek możemy się zabrać z Taxi Wisła, która kończy projekt River View na Wiśle.


1. Industriada śląska - największe wydarzenie w kategorii turystyki industrialnej w Polsce, najwspanialsze śląskie zabytki ożyją właśnie w najbliższy weekend.


2. Spływ kajakowy trzy rzeki - startujemy w sobotę o 9.00 z plaży przy Twierdzy Modlin, popłyniemy 3 rzekami, kończymy ogniskiem, razem 26 km do przepłynięcia.


3. River View na Wiśle - już w piątek uczestnicy River View zawitają na plażę Poniatówkę - tam przewidziano konferencję prasową i dalszą drogę do Modlina.


4. Start sezonu termy Poddębice - 10 czerwca ruszą termy w Poddębicach budżetowa alternatywa dla przepełnionego Mszczonowa i Uniejowa, możliwość relaksu po wycieczce do Zoo Safari, Doliny Skrzatów czy Indiańskiej Wioski.


5. Niedziela z Grami w Muzeum Hutnictwa Starożytnego - po raz kolejny ciekawa weekendowa propozycja czeka na nas w Pruszkowie, okazja by zapoznać się z tym, jak bawiono się średniowieczu.


6. Dni Konstancina - wrócimy w klimaty lat 20-30, moc atrakcji, w tym parada w strojach z epoki. Idealna okazja by odwiedzić to urokliwe podwarszawskie miasteczko.


7. IX festiwal Otwarte Ogrody Józefów - w sobotę miasto otwiera się na zwiedzających. Szansa by obejrzeć niedostępne na co dzień ogrody józefowskich rezydencji, w niedzielę zaś rodzinny Piknik z rzeką Świder w tle.


8. Smoszewo koncert The Underground Man - w sobotę od 18.00 koncert w pięknej scenerii nad Wisłą, dodatkowo inauguracja wystawy starych fotografii w Zakroczymiu. Warto przy okazji wpaść na nowo tworzoną plażę nad Wisłą.


9. VIII Siedlecki zjazd pojazdów zabytkowych - w niedzielę 11 czerwca, można wpaść w drodze z krainy Liwca, gdzie czeka na nas plażowanie i kajaki.


W najbliższy weekend każdy znajdzie coś dla siebie. A już niebawem długi weekend, woda stale się nagrzewa, chyba już czas na inauguracyjne kąpiele na podwarszawskich kąpieliskach.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon