czekam

 Królewski Weekend w XVIII wiecznym klimacie Pałac Mała Wieś 21-22 lipca


Data publikacji: 06.10.2017 19:52
Weekend 7-8 października pod Warszawą okolice i nie tylko:)

Weekend za pół ceny III edycja, 30 urodziny Parowozowni Skierniewice dzień otwarty na Paluchu, zabawa dla najmłodszych w Muzeum Hutnictwa Starożytnego a do tego giełda Minerałów i Hubertus w Spale. Pogoda miała się zmienić na korzyść ale wygląda na to iż krótkie wycieczki w samej stolicy lub w okolice Warszawy będą miały priorytet vs do dalszych wyjazdów.


1. Weekend za pół ceny Polska - III edycja - wciąż nie wykorzystany potencjał tej imprezy. Przy tej pogodzie najlepsze propozycje dla mieszkańców Warszawy to Łazienki, Groty Nagórzyckie i Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie czy Płock z Duces Mazovie. Gdybyśmy byli w okolicach Podlasia to tam trzeba wyróżnić ofertę Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu i Drezyn Białowieskich w sercu puszczy.


2. 30 urodziny Parowozowni - wielka wciąż masowo nie odkryta atrakcja turystyczna w okolicy Warszawy. Już w sobotę czeka na nas wiele specjalnych atrakcji.


3. Paluch dzień otwarty sobota - schronisko na Paluchu otwiera swoje podwoje dla wszystkich zwiedzających, pouczające i wzruszające dla każdego. Możemy też rozważyć funkcje wolontariusza.


4. Dzień Szabli w Muzeum Wojska Polskiego - polsko-węgierskie święto szabli w niedziele. Pokazy i wspólna zabawa także dla najmłodszych.


5. Hubertus Spalski -święto myśliwych i nie tylko w Spale, można tu wpaść po wizycie w pobliskim Tomaszowie, naturalnie z 50% zniżką w ramach weekend za pół ceny.


6. Dzień z lnem Skansen ziemi lubelskiej - specjalna impreza z lnianymi włóknami w tle, tu także trwa weekend za pół ceny.


7. Wojowie epoki żelaza - Muzeum Hutnictwa Starożytnego w Pruszkowie - w sobotę od 12 poznamy historie pradawnych wojowników, mocno nie doceniane muzeum znowu nas pozytywnie zadziwi.


8. Giełda Biżuterii i Minerałów - międzynarodowa impreza na Białobrzeskiej jesienna edycja juz od soboty, start o godz 10.00.


9. Rekonstrukcja bitwy pod Brzustowem i Laskami - w niedziele 8 października jedna z ostatnich rekonstrukcji historycznych w tym roku. Gdybyśmy byli w weekend na ziemi radomskiej warto rozważyć.


10. Jesienne sprzątanie Wkry - na kilku odcinkach będziemy mieli możliwość dołączyć do akcji sprzątania rzeki, szczegóły na facebooku.


Pogoda nie będzie nas rozpieszczać, tym bardziej warto skorzystać z atrakcji pod dachem, Groty Nagórzyckie, Muzeum Hutnictwa w Pruszkowie czy Parowozownia w Skierniewicach mogą na tym znacząco zyskać. Wszystkie te miejsca to autentyczne wciąż szeroko nie odkryte atrakcje w okolicach Warszawy.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon