czekam

Jesienna Energylandia i dodatkowa zniżka na 2019 rok

loty balonowe Biebrza i nie tylko   lataniebalonem.pl


Data publikacji: 09.11.2017 9:31
Weekend 11-12 listopada pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Weekend znowu pod znakiem orkanu, warto więc skupić się na kulinarnych atrakcjach weekendu, mamy wszak Weekend Kuchni Polskiej, z dodatkową atrakcją jaką jest święto gęsiny. Wiatr ma się nieco uspokoić w niedzielę, w sam raz by udać się w jedną z ostatnich jesiennych wypraw do lasu. Centrum Leśne w Celestynowie i Stajnia Truskawka zapraszają do eksploracji podwarszawskich leśnych ostoi. W sobotę od 10.00 na jeden z ostatnich rejsów Wisłą zbiorą się "drewniacy". Drewniane łodzie "pojadą" do plaży Romantycznej. Gdyby nas kusiło na dalszą wyprawę ciekawie prezentuje się propozycja opowieści o Winach z Winnicy Solaris w Kazimierzu, w gościnnych progach Folwarku Walencja.


1. Dzień Kuchni Polskiej - już po raz kolejny ciekawa kulinarna impreza połączona ze Świętem Niepodległości. Oryginalnie wywodząca się z Płocka z roku na rok się rozrasta. Pod Warszawą mamy w ten weekend możliwość skosztować specjalnego menu m.in. w Młynie Gąsiorowo, Dworze Mościbrody, Dworze Strzyżew czy Gościńcu Goździejewskim. Doskonała okazja by w ten wietrzny czas skupić się na narodowej kuchni w najlepszym wydaniu. W sobotę czeka też na nas Święto Marcinowe - warsztaty w Muzeum Ziemi Otwockiej.


2. Rejs Wisłą do Plaży Romantyczna - w sobotę od 10.00 zbiórka w klubie rejsy. Drewniane łodzie popłyną znowu w większej grupie, tak jak to miało miejsce podczas największych tegorocznych wydarzeń. Jeżeli nie mieliśmy do tej pory okazji skorzystajmy z końcówki sezonu.


3. Modlin - gratisowy wstęp do Muzeum Kampanii Wrześniowej i na wieżę widokową - naturalnie z okazji Święta Niepodległości.


4. Trwa darmowy listopad w rezydencjach królewskich - Zamek Królewski zaprasza od 10.00 do 16.00 ( Arkady Kubickiego do 17). W Łazienkach szereg atrakcji z cyklu "Tu dzieje się historia". 11 listopada, na przykład, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, od 15.30.


5. Nadleśnictwo Celestynów - w niedzielę od 12.00 kolejna ciekawa impreza u leśników w Celestynowskich lasach. Tym razem opowieści o migracjach ptaków, może uda się nawet podpatrzyć proces obrączkowania na żywo.


6. Stajnia Truskawka - przejazd bryczką po Kampinosie - planowany na sobotę na godz 13.00, super okazja by poznać bliżej to ciekawe miejsce. Idealne zarówno dla fanów koni jak i sztuki przetrwania w lesie.


7. Folwark Walencja Kazimierz - degustacja Win z Winnicy Solaris - winne opowieści w Kazimierzu. Gdybyśmy akurat byli w Kaziku, warto wpaść do klubu w Folwarku, by poznać chyba największą lubelską winnicę i jej zacne produkty.


8. Spływ kajakowy Utratą lub Wilgą (dla twardzieli) - niepodległościowy spływ Utratą w sobotę od 10.00 ( start most drogowy Gnatowice -Zawady) lub Wilgą w niedzielę (wyjazd o 6 rano z Łomny, przez Warszawę do Garwolina).


Naturalnie działa też Królewski Ogród Światła, choć nadchodzący orkan może sparaliżować jego pracę w sobotę. Jeżeli już, to planujmy raczej niedzielne odwiedziny tej największej turystycznej atrakcji jesieni na Mazowszu. Wygląda na to, że aura sprzyjać będzie raczej Kuchni Polskiej. A już niedługo otworzy się też Muzeum Polskiej Wódki :), w sam raz na taką pogodę.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon