czekam


Data publikacji: 11.04.2018 22:43
Super weekend 14-15 kwietnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Wchodzimy w wiosnę pełną parą, mega weekend z fire show u Wikingów, super spacery po Kampinosie i Podkowie Leśnej nie wspominając o sadzeniu lasu w Celestynowie. Fani historii znajdą coś ciekawego dla siebie w Dębem Wielkim podczas kolejnej już rekonstrukcji, klimat z II wojny przeniesiemy się w Malcanowie. A to nie wszystko, trwają warsztaty w Grodzisku Rzeczyca, w Lublinie startuje święto Golonki .. Najmłodszych będą zachęcać urocze miejsca ze zwierzętami, sezon w klimacie jeździeckim otwiera Wioska pod Kogutem, w nowy startuje też Ranczowisko pod Płockiem. Kogo ciągnie nad wodę ten powinien rozważyć skorzystanie z promocji od rzekami.pl na spływ raftingowym pontonem, do końca kwietnia super ceny.

1. Weekend z Wikingami - w sobotę i niedziele swoje podwoje otworzy ponownie warownia Jomsborg - szykowane są mega atrakcje, pojawi się legendarny Maximus Heratikus z fire show będzie też można obejrzeć dzikie ptaki od Sóweczka a także poznać tajniki garncarstwa od Rekogary.

2. Rekonstrukcja historyczna Dębe Wielkie - już po raz trzeci spotkamy się na kameralnej rekonstrukcji pod Warszawą, super wydarzenie z możliwością swobodnej rozmowy z rekonstruktorami. Warto rozważyć udanie się póżniej w krainę Liwca, odwiedzenie Gościńsca Gożdziejewskiego lub/i Mazowieckiej Bani.

3. Weekend ze zwierzakami - startują w sezon Wioska pod Kogutem( niedziela jezdziecka) , Ranczowisko( otwarcie sezonu) zapraszają nas tez Alpaki z Tarchomina.. Ośrodek Koparka w niedziele od 13 organizuje specjalne spacery z tymi uroczymi zwierzętami.

4. I Archeologiczny spacer po Kampinoskim Parku Narodowym -tym razem wraz z ekspertami udamy się na odkrywanie pozostałości Mezolitu(sobota o 11) na terenie Kampinosu. Nowa kategoria spacerów może przypaść do gustu fanom zgłębiania tajemnic i śladów odległej przeszłości.

5. Miasto Ogród Podkowa Leśna z ABC Warszawy - spacer po mieście ogrodzie, ruszamy w samo południe ze stolicy, jedno z ciekawszych miejsc na spacer w okolicach Warszawy, mogące równać się ze "Świdermajerami" w Otwocku, Osadą Fabryczną w Żyrardowie czy willami Konstancina.

6. Rafting w super cenie od rzekami.pl - w swój 2gi sezon rozpoczął projekt rzekami.pl tradycyjnie na początek mamy specjalne super ceny zarówno dla rodzin jak i par.

7. Sadzenie lasu w Celestynowie + piknik leśny - w sobotę nadleśnictwo Celestynów zaprasza na wspólne sadzenie lasu, start o 11.00. W niedziele tradycyjny piknik leśny.

8. Anioły Wolności II - Cichociemni pod Warszawą - projekt historyczny zaprasza nas na historyczną rekonstrukcje do pod warszawskiego Malcanowa. W sobotę przypomnimy sobie czasy zrzutów Cichociemnych, w niedziele klimat wojny domowej w Hiszpanii.

9. Warsztaty budownictwa tradycyjnego - Grodzisko Rzeczyca - kolejny weekend dla chętnych którzy chcą poznać tajniki budowania naturalnymi metodami, słoma, glina i drewno i tak rośnie nowa turystyczna atrakcja w krainie Pilicy.

10. Autonostalgia targi pojazdów zabytkowych - na PGE Narodowym podczas weeked będziemy mogli obejrzeć najpiękniejsze zabytkowe / sportowe pojazdy, coś dla fanów czterech kółek.

11. IV lubelski festiwal Golonki - Lublin kusi kulinarnie, nowości odpali już wkrótce Browar Zakładowy, by pozostać w swoiskim klimacie można całość sklamrowąć zabawą w Skansenie lubelskim gdzie czekać na nas będą pokazy prac wiosennych.

12. Odyseja turystyczna w Sławatyczach - festiwal turystyczny w krainie nad Bugiem, dla fanów kresów. Piękne tereny z Kodniem i Jabłeczną o krok, nie wspominając o Green Velo.

Prawdziwa wiosna rozkręciła się na dobre, każdy kolejny weekend przynosi prawdziwe bogactwo propozycji na weekend w okolicach Warszawy. Wkrótce pełną parą ruszą też wodne atrakcje, forpocztą jest tu pływająca już po Wiśle Taxi Wisła i wspominane wyżej rzekami.pl ze wspaniałymi rzecznymi pontonami.REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon