czekam


Data publikacji: 03.07.2018 20:58
Weekend 7-8 lipca pod Warszawą okolice i nie tylko:)

Wraca ciepło, wszyscy ruszą więc ponownie w poszukiwaniu miejsc nad wodą, a w ten właśnie weekend oficjalna premiera nowego Zalewu Żyrardów. Imprezy nad wodą także w Ciechocinku i dalej w twierdzy Wisłoujście. Dla fanów militariów i historii - piknik militarny w Mniszewie ( po drodze do Kozienic). Fani Awiacji mogą wybrać się zaś do Płocka na Dni Otwarte w Aeroklubie. Kwitnie lawenda może warto udać się na jedno z pól lawendy w okolicach Warszawy.

1. Otwarcie Nowego Zalewu Żyrardów - w sobotę ruszy kolejna z atrakcji która będzie przyciągała weekendowych turystów do miasta Girarda, po kultowej osadzie fabrycznej i Świecie Lnu .

2. Dzień otwarty w Aeroklubie ziemi Mazowieckiej - w niedziele do Płocka ruszą fani awiacji, doskonałe dopełnienie ciekawego weekendu w dawnej stolicy Mazowsza, po drodze mamy pola lawendy i udomowione dzikie zwierzaki w Ranczowisku.

3. Piknik militarny w Mniszewie - Skansen I Armii WP zaprasza już w piątek, można tu wpaść po drodze do rezerwatu Królewskie Żródła lub jeziora kozienickiego. Mali fani militariów z pewnością będą zachwyceni.

4. Otwocki Piknik Archeologiczny - w sobotę 7 lipca - tu także uczestnictwo możemy wspaniale połączyć z kajakami nad Świdrem lub z wypoczynkiem na pięknych plażach ujścia Mieni do Świdra.

5. Rock na Bagnie - w cudownym nadbiebrzańskim klimacie - posłuchamy rockowej muzy, warto wpaść do Goniądza stolicy biebrzańskich tratw, a może przy okazji skusi nas balonowa wycieczka.

6. Śladami Chrobrego Czerwień 1018 - wspaniała impreza w okolicach dawnego potężnego grodu, gdybyśmy byli akurat na Roztoczu to może być super oryginalna propozycja właśnie dla Nas .

7. Big Jump w Ciechocinku niedziela od 15 - happening dla Wisły i innych polskich rzek, zapewniono towarzystwo tradycyjnych drewnianych jednostek.

8. Ogólnopolskie spotkania kowali Wojciechów - kowale pokażą swój kunszt podczas dorocznego spotkania w stolicy polskiego kowalstwa Wojciechowie, "rzut beretem" od Kazimierza gdybyśmy akurat planowali tam właśnie się wybrać.

9. Wisłoujście 1628 - bitwę ze Szwedami odtworzy ponad 200 rekonstruktorów, wezmą udział również okręty, to będzie wydarzenie weekendu w Gdańsku. Start w sobotę od 14.

10. Przystań Wilanów premiera - na jeziorku wilanowskim Taxi Wisła tworzy nową alternatywną przestrzeń nad wodą, zaczynają od wypożyczalni kajaków, w planach są warsztaty a w przyszłości tradycyjne drewniane jednostki, warto wesprzeć tę inicjatywę która ma szansę znakomicie ubogacić możliwości spędzania czasu wokół Muzeum. Planowany start w sobotę.

Wraca lato, jeżeli nie dane nam cieszyć się jeszcze urlopem warto udać się w ciekawe miejsca na Mazowszu a może dalej, Zalew Żyrardów, Zalew z zamkiem w tle w Iłży a może Rock na Bagnach w Goniądzu ?REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon