czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl

Weekend 20-21 lipca liczne super atrakcje przed nami


Data publikacji: 21.01.2019 20:51
Hitowe atrakcje z początkiem roku :) na dobry weekend

Balonowa Fiesta w Bałtowie, Szturm Zamku Tykocin, Noc Fortyfikacji, KPN Trekking, Powstańcy Styczniowi w Bolimowie a może Kaziuki w Wilnie lub Tulipany na przywitanie wiosny. Te właśnie atrakcje będą aspirowały do miana hitów na dobry początek roku a zarazem receptę na ciekawy weekend w okolicach Warszawy(i nie tylko).

Już w najbliższy weekend a dokładniej w sobotę 19 stycznia V Noc Fortyfikacji. Mimo iż serce akcji, tj. Muzeum Obrony Cywilnej straciło swoją siedzibę, to fani fortyfikacji i urbexu nie poddają się. W Warszawie zaprasza nas stale odkrywający nowe tajemnice Fort Legionów, bez zbędnych słów warto go zwiedzić.

Styczeń to czas by wspomnieć Powstańców Styczniowych - rekonstruktorzy spotykają się w bliskim Warszawie Bolimowskim Parku Krajobrazowym. Dobra okazja na super spacer i obejrzenie potyczki z Moskalami. Spotykamy się we wsi Joachimów Mogiły 2 lutego. W niedzielę 20 stycznia 2 imprezy dla aktywnych o podobnej tematyce, m.in. rajd bardzo ciekawą trasą z Roztoki. Jeżeli dysponujemy czasem w trakcie tygodnia to możemy udać się na ciekawy historyczny spacer do mogił powstańców w podwarszawskim Emowie, szansa na poznanie ciekawych, pozytywnie historycznie zakręconych ludzi m.in. spod znaku Projekt Konspiracja - spotykamy się o 18.00 22 stycznia przy OCK klub Mlądz.

Zimiernikejszyn w Kazimierzu zaplanowano na 25-27.01 - koncerty, szalone popisy na narciarskich stokach i spotkania z niesamowitymi ludźmi przyciągną do Kazimierza wielu turystów. Warto wspomnieć o spotkaniu z Piotrem Żurkiem prowadzącym blog Znajomi Nieznajomi - możemy go spotkać na ulicach Warszawy lub podczas ciekawych turystycznych wydarzeń - arcyciekawy koncept i osobowość.

Zimowy Szturm Zamku Tykocin zaplanowano na 9 lutego - bardzo ciekawa impreza i dobra okazja by odwiedzić ciekawe podlaskie miasteczko. Po raz pierwszy w historii tej imprezy pojedziemy też z Warszawy na Podlasie nowiuteńką drogą ekspresową - daje to duży komfort. Można też pomyśleć o pełnym weekendzie na Podlasiu, Supraśl lub Białowieża mogą być doskonałym uzupełnieniem dla Tykocina.

Balonowa Fiesta na stokach Szwajcarii Bałtowskiej - wiatr przeszkodził w organizacji wydarzenia w pierwotnej dacie, nie ma tego złego, dostaniemy kolejną okazję by odwiedzić bałtowskie stoki. Nowa data to 8-10 marca, właśnie dostaliśmy potwierdzenie. Dzięki nowej obwodnicy Radomia do Bałtowa dojedziemy w niewiele więcej niż 2 godziny, co czyni możliwym i komfortowym wypad z Warszawy na 1 dzień.

Kaziuki w Wilnie 02-03 marca - propozycja na ciekawy weekend u naszych sąsiadów, wciąż relatywnie mało znany Jarmark Św Kazimierza w Wilnie. Dzięki promocji LOTu bilet do Wilna kupimy w atrakcyjnej cenie 230 zł za osobę ( powrót w poniedziałek). Jest też możliwość kombinacji podróży z Kownem, w tej opcji lepszym rozwiązaniem jest wylot do Kowna i powrót z Wilna.

KPN Survival trekking - 23-24 marca - coś dla twardzieli na dobre rozpoczęcie sezonu trekkingowego. Wspaniała okazja by poznać specjalistów od survivalu z ich "ukrytą"w puszczy bazą. Warto też śledzić rozwój projektu Tooley, z pewnością przyczyni się on do nowych propozycji aktywnego spędzania czasu na łonie natury w okolicy Warszawy już w najbliższym turystycznym sezonie.

Tulipany na przywitanie wiosny - czekamy na datę kolejnej Wystawy Tulipanów w Pałacu w Wilanowie (w zeszłym roku 16-18 marca). 21 marca startuje zaś sezon we wspaniałym ogrodzie Kuekenhof w Holandii, doskonały dojazd z głównego lotniska Amsterdamu czynią to miejsce dobrym celem weekendowej wyprawy, w promocji LOTu bilet do Amsterdamu kupimy poniżej 400 zł za osobę.

Fani nart winni też pamiętać o opcji tanich nocnych jazd na świętokrzyskich stokach. W tym sezonie na prawie wszystkie najbliższe Warszawie stoki dojedziemy szybciej , za rok do tej stawki dołączy też Stacja Kazimierz.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon