czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 05.04.2019 21:35
Weekend 6-7 kwietnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Wiosna jest już z nami na całego, z każdym tygodniem weekendowych atrakcji będzie przybywać. Rodzinny piknik u Wikingów w Warowni Jomsborg zadowoli każdego, fani lasu mogą pomyśleć o Ekspedycji Przygoda czyli budowanie szałasu ze specjalistą od survivalu, w niedziele dzień otwarty w schronisku na Paluchu, może pojechać tam rowerem ? Gdybyśmy chcieli wybrać się nieco dalej to ciekawymi opcjami jest jarmark produktów lokalnych w Kazimierzu, dni wymiany nasion w Esterka Village, czy ognisko w Otwocku wraz z prezentacją książki o tradycji harcerskiej regionu. Jeżeli pogoda nie dopisze to warto pomyśleć o otwartych warsztatach modelarskich.

1. Rodzinny piknik w Warowni Jomsborg - po zimowej przerwie do swojej siedziby wracają warszawscy Wikingowie, ciekawe miejsce super lokalizacja, zawsze warto tu wpaść z dziećmi.

2. Ekspedycja Przygoda budowanie szałasu - w sobotę - Bielański Ośrodek Kultury wraz z super specjalistą od survivalu Łukaszem Tulejem serwuje nam super przygodę w okolicach Warszawy.

3. Dzień Otwarty na Paluchu - warto odwiedzić /wesprzeć zwierzaki - może to być ciekawa oś wycieczki rowerowej wokół lotniska Okęcie, ze zwiedzaniem zjawiskowego fortu Zbarż.

4. III Otwarte Warszaty Modelarskie - dla małych fanów majsterkowania - od 12.30 w sobotę, zabawa aż do 17 zupełnie gratis. Krakowskie Przedmieście 20/22 lok 18.

5. I Kiermasz Wielkanocny w Nowym Skansenie - Skansen Osadnictwa Wiślanego w Wiączeminie to nowość na turystycznej mapie okolic Warszawy. Nie ma lepszej okazji na jego poznanie niż impreza towarzysząca w tym przypadki I kiermasz Wielkanocny. Będą Powidła Olenderskie i inne atrakcje, start w sobotę od 10.

5. Wspólne ognisko i prezentacja książki Harcerze Warszawy i Mazowsza - w sobotę od 16 w Otwocku - ul. Kazimierza Pułaskiego 3a.

6. Spotkania w ogrodzie - Esterka Village - wiosenna wymiana nasion - wśród pozytywnej energii niesamowitego miejsca i tworzących go ludzi, można tu wpaść podczas wyprawy do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Esterka zaprasza przez cały weekend.

7. Kiermasz produktów regionalnych Kazimierz - gdybyśmy rozważali wyprawę do Kazika warto pamiętać o kiermaszu - cydry, oleje, konfitury, miody czekają na turystów szukających wiosny na Lubelszczyźnie -niedziela od 10.

8. Urodziny Flisaka - z zimowego snu budzi się wiślana flisacka brać, na początek ognisko na urodziny Flisaka w sobotę od 14 przy pomniku Sapera, wkrótce drewniane łodzie wyruszą z powrotem na Wisłę.

Kto zaś preferuje sam zorganizować sobie wyprawę może zainspirować się którąś z książek o świecie lasu i jego wielkiego znaczeniu dla organizmu człowieka, ciekawych miejsc na obcowanie z przyrodą na szczęście w okolicach Warszawy nie brakuje. Nasza lista "odkryć" na sezon 2019 też już gotowa, pora ruszać w drogę.






REKLAMA



Szukaj podobnych wg:
najblilzszzyweekend



REKLAMA



KONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon