czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl

Ruszył sezon zimowy na stokach w okolicach Warszawy


Data publikacji: 13.05.2019 22:48
Hity maja - masa atrakcji w okolicach Warszawy

W maj wchodzimy z przytupem już w najbliższy weekend prawdziwy wysyp atrakcji: Flis Festiwal,Otwarcie przystani Liwiec, 10 lecie Skansenu w Wachu,Turniej Rycerski w Czersku,Geologiczne show w Rydnie póżniej będzie tylko lepiej. Maj zapewni nam wiele okazji na weekendowe wypady w okolice Warszawy.

Pierwszy po majówkowy weekend maja 11-12 maja a podczas niego:

Startujemy w piątek - super impreza w Muzeum Kurpiowskim w Wachu - to już 10 lat - będzie historycznie, regionalnie i smacznie.

Flis Festiwal - wielkie święto flisaków, fanów Wisły i kultywatorów tradycji nadwiślańskiego Urzecza - bezsprzecznie warto tu wpaść - można dojechać rowerem z Warszawy, można też popłynąć z Flisakami - start o 4 rano w sobotę, w cenie wschód słońca nad Wisłą, śniadanie na wyspach i inne atrakcje - od 35 zł za osobę - kontakt Rok Rzeki Wisły.

Turniej Rycerski zamek Czersk - idealna sprawa do połączenia z wypadem na Flis Festiwal, dla maluchów ciekawą opcja może być też zaliczenie Wioski pod Kogutem.

Piknik Archeologiczny Rydno - od piątku do niedzieli w Wąchocku nad zalewem przeniesiemy się do epoki kamienia.


Kolejny weekend maja 18-19 maja czekają na nas kolejne atrakcje

Jazzowy piknik w Winnicy Dwórzno - o bilety będzie trudno - ale warto śledzić dostępność do końca, kolejne atrakcje w Winnicy już wkrótce.

Celtycka Noc Muzeów - w Muzeum Hutnictwa Starożytnego w Pruszkowie - miejsce niezwykle i wciąż mało znane - tutejsze Artefakty to turystyczny majstersztyk.

Noc Muzeów na Mazowszu - tradycyjnie super okazja by zobaczyć unikalne atrakcje bez wielkich tłumów i w specjalnej aranżacji, warto zapolować na dość drogą na co dzień Galerie Figur Stalowych , Parowozownie Skierniewice czy wspomnianą wyżej Celtycką Noc w Pruszkowie.

Targi Turystyczne w Parku Rozrywki Julinek - 1 edycja lokalnych targów 19 maja, będzie można lepiej poznać kampinoskie atrakcje, szykują się też okazje do zakupu regionalnych wyrobów a także zabawa przy lekkiej muzyce.

Majówka w Arboretum - Arboretum w Rogowie jest równie piękne wiosną jak jesienią kiedy rządzą tu czerwone klony, warto się o tym przekonać dobra okazja 19 maja podczas Majówki w Arboretum.

Weekend 25-26 maja pod znakiem Wina i fantastyki w Twierdzy Modlin

Festiwal Fantastyki Cytadela - startujemy w piątek 24 maja - to już 3 edycja, każda kolejna jest jeszcze lepsza, tym razem będzie więcej ciekawych wydarzeń towarzyszących.

W sobotę 25 maja święto Wina na Zamku w Janowcu, okazja by poznać przytulne lokalne winnice Wieczorków czy Las Stocki, mogą być ciekawymi celami weekendowych wypadów w przyszłości.

Wojciechowe świętowanie w Serocku - super zabawa z koncertem Patrycji Markowskiej na deser, warto wpaść na plaże w Serocku.

31 maja - ostatni dzień maja wypadnie w piątek tego też dnia kolejny Szturm Twierdzy Zamość pyszna zabawa w twierdzy Zamoyskich.REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon