czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl

Ruszył sezon zimowy na stokach w okolicach Warszawy


Data publikacji: 29.05.2019 23:10
Weekend 1-2 czerwca pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Nadchodzi piękna pogoda, a w weekend sypnie też imprezami z okacji Dnia Dziecka, wspaniały piknik na strzelnicy, na Zamku Czersk trwają warsztaty archeologiczne, ciekawie zapowiada się zabawa z Husarzami w Chrzęsnem, kuszą też Wikingowie i Cyrkowy dzień dziecka w Julinku. Szczęśliwie dzień dziecka wypada w sobotę co daje szansę na gratisową wycieczkę pociągami PKP Intercity, można skoczyć Pendolino do Ciechanowa, albo zmontować 1 dniowy wypad do Krakowa czy nad morze. W Płocku kolejny Jarmark Tumski, w sam raz do połączenia z wyprawą po maki do Dobrzynia nad Wisłą.

1. Dzień Dziecka na Strzelnicy - wyjątkowa i bardzo rzadka okazja by spędzić dzień w niezwykłym miejscu, na dzieciaki czeka masa atrakcji w tym sporo zupełnie gratisowych.

2. Gratisowe przejazdy Intercity w dzień dziecka - w tym roku idealnie 1 czerwca wypada w sobotę, mamy więc szansę na 1 dniowy wypad do Krakowa/ Katowic a może i nad morze, najkrótszą opcją jest wyprawa Pendolino do Ciechanowa. Fani kolei mogą rozważyć wyprawę na Kolejowy dzień dziecka z PKP Intercity, który to odbędzie się w Bydgoszczy.

3. Archeologia żywa na Zamku Czersk - aż do niedzieli na zamku rządzą rzemieślnicy, impreza nieco przypominająca kultowe Artefakty w Pruszkowie z pewnością da najmłodszym wiele radośći.

4. Skrzydła Chwały Pałac Chrzęsne - piknik Husarski a dodatkowo popisy rzemieślników i prezentacje dawnych zawodów, znane nam między innymi z pobliskiego Skansenu Kuligów. Z pewnością 1-2 czerwca czeka na nas w Chrzęsnem wspaniała zabawa.

5. Kolejowy piknik wąskotorowy Rogów - moc atrakcji szykuje też rogowska wąskotorówka, specjalny przejazd o 11.50 pożniej wspólna zabawa aż do 16. Na miejsce dojedziemy pociągami ŁKA z Warszawy, podobnie jak w przypadku Intercity dzieci ( do lat 16 ) jadą gratis.

6. Dzień Dziecka Pałac Mała Wieś - piękna pogoda to super okazja by odwiedzić jedno z najciekawszych miejsc na grójetczyżnie, obok mamy też Agroturystykę Cydrownia jak i wspaniałe miejsce na leśny spacer, Rezerwat Modrzewina.

7. Dzień Dziecka u Wikingów - dla tych którzy nie lubią jeżdzić daleko super atrakcja w samej Warszawie, Jomsborg Wikingów to zawsze dobra opcja na krótki wypad z pewnością nie zawiedzie.

8. Cyrkowy dzień dziecka Julinek - dawa dni wspaniałej cyrkowej zabawy w Julinku, uczniowie szkoły cyrkowej szykują specjalne show, mają pojawić się też roboty i inne super atrakcje, może dobra pogoda pozwoli rozłożyć wodne dmuchańce.

9. Jarmark Tumski Płock - od piątku startuje najbardziej rozpoznawalna płocka impreza plenerowa, w sam raz by poznać dawną stolicę Mazowsza, przy okazji na najmłodszych czeka Ranczowisko, warto rozważyć wycieczkę do Dobrzynia nad Wisłą by wejść na piękne wzgórze zamkowe.

Specjalne atrakcje dla najmłodszych szykują też mini zoo położone w okolicach Warszawy, obcowanie ze zwierzakami to zawsze dobry pomysł, korzystając z pięknej pogody można też wybrać się na wyprawę po kwitnąće maki.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon