czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 07.06.2019 18:36
HITY czerwca - najciekawsze atrakcje w okolicach Warszawy

Wkroczyliśmy w czerwiec z prawdziwie letnią pogodą, ta będzie zachęcać do weekendowych wypadów w okolice Warszawy i dalej. Atrakcji będzie bez liku, lotnicze pokazy, historyczne rekonstrukcje, tradycyjne wianki, ziołowe świętapo imprezy w winnicy( Dwórzno). Warto wpisać w kalendarz co najmniej kilka z poniższych propozycji.

2. Weekend 08-09 czerwca

- Super propozycją wydaje się koreański piknik na Agrykoli - start już w najbliższą sobotę, zapowiedziano sporo kulinarnych atrakcji, prezentacji sztuki i turystycznej oferty Korei. Taka koreańska impreza tylko raz w roku.

- Flisacy na Bugu - spotykamy się na łąkach w Kuligowie o 11 w niedziele, warsztaty dla młodych i starych, w tym arcy ciekawy pokaz dłubania tradycyjnych łódek. Przy okazji sam Skansen i okoliczne atrakcje z tajemniczym leśnym jeziorem Krogulec włącznie.

- Świdnik Air Festiwal - pokazy na lotnisku w Świdniku już w najbliższą sobotę, idealne do połączenia z wypadem nad pojezierze Łęczyńsko -Włodawskie.

3. Weekend 15- 16 czerwca

- Biało Czerwone Festiwal Wina Polskiego - w niedziele 16 czerwca szansa na poznanie skarbów polskich winnic, gościnny Fort Legionów wart jest odrębnej uwagi.
-
-Płocki Piknik Lotniczy 2019 - w sobotę lotnicy zawitają do dawnej stolicy Mazowsza, dobry powód by ruszyć dalej do Dobrzynia nad Wisłą na maki, albo wpaść do krainy dzikich zwierząt Ranczowiska pod samym Płockiem.

4. Weekend 22-23 czerwca

- Kramy Inowłodzkie - sobótkowe świętowanie w kameralnym Inowłodzu- może być wspaniałym podsumowaniem dnia na kajaku na Pilicy, tuż obok monumentalne bunkry kolejowe w Konewce/Jeleniu i słowiański gród w Rzeczycy.

- Sobótki nad Bzurą w Moto-przystani - bliżej Warszawy na gościnnej Moto-przystani rządzić będą prasłowiańskie klimaty, od niedawna mamy tam też super nowoczesne drewniane domki, w sam raz dla nawet dwóch rodzin.

Nadbużańskie spotkania ziołowe w Ziołowym Zakątku w niedziele 23 czerwca, dobry pomysł na urozmaicenie wyprawy na nadbużańskie Podlasie, Drohiczyn, sery i wędliny od Dażynki a i sękacze o krok.

5 Weekend 29-30 czerwca

Przywitanie lata w Winnicy Dwórzno - wspaniały rodzinny piknik w najbliższej Warszawie winnicy, dwa dni ciekawej zabawy a przy okazji szansa na zakupy :)

Most Jagiełły - rekonstrukcja historyczna w Czerwińsku nad Wisłą, nie ma lepszej okazji na to by odwiedzić to na co-dzień nieco senne miasteczko, szansa by popływać na tradycyjnych łodziach i odwiedzić miejsce mocy Wzgórze Gaik.

Święto Ziół Pratulin i Pałac Cieleśnica - ziołowa zabawa od piątku do niedzieli, warto poznać te piękne miejsca, wspaniały Pałac a może i Pannę Apteczkową.

Obóz Szlachty Polski i Litwy w Lublinie - w piątek zacznie się świętowanie rocznicy Unii Lubelskiej, szlachcice z obojga narodów spotkają się w kozim grodzie.

Na koniec prawdziwa perełka dla płci pięknej - Obchody Roku Księżnej Izabeli Czartoryskiej w Puławach - na 30 czerwca sporo super atrakcji które przeniosą nas żywcem do XVIII wieku, nie zabraknie zjawiskowego Towarzystwa Stanisławowskiego.

W zalewie atrakcyjnych propozycji trudno wybrać te najciekawsze, w każdy kolejny weekend o naszą atencje będzie rywalizowało więcej i więcej wydarzeń, tylko się cieszyć.REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon