czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl

Ruszył sezon zimowy na stokach w okolicach Warszawy


Data publikacji: 05.07.2019 12:21
Hity lipca - warto zaplanować z wyprzedzeniem

Lipiec przyniesie kilka ciekawych propozycji na jednodniowe wyprawy z Warszawy, szczególnie pierwszy weekend lipca będzie spektakularny, póżniej znajdziemy też sporo ciekawych opcji.

Pierwszy weekend 6-7 lipca

Dni otwarte z Cydrem Ignaców - po raz pierwszy będziemy mieli dostęp do miejsca gdzie produkuje się szlachetny mazowiecki cydr. Przy okazji warto zaliczyć inne z pobliskich ciekawostek Rezerwat Modrzewina, Pałac Mała Wieś czy Agroturystykę Błędowskie Rosy.

Good Morning Dęblin - militarny piknik w Dęblinie - święto przyjażni polsko-amerykańskiej, cała masa atrakcji w tym w powietrzu i na Wiśle. Obok mamy Wyspę Wisłę i największego producenta storczyków JMP w Stężycy.

Vivat Pułaski - "piknik święto" wspomnienie najznamienitszego bohatera Warki. Jeden z lepszych momentów na odwiedziny tego kameralnego miasteczka, odpocząć możemy nad Pilicą w przepięknie położonej Przystani na Winiarach.

Drugi weekend 13-14 lipca

Święto Róż w Końskowoli - w sobotę kolejna edycja różanego święta, dzięki nowym fragmentom drogi S17 dojedziemy na miejsce nieco szybciej. Z Końskowoli mamy blisko do Kazimierza a także do pobliskich winnic, jest to też wspaniałe miejsce na wycieczki rowerowe.

Zajazd Wysokomazowiecki w Ciechanowcu - Muzeum Rolnictwa to prawdziwy skarb, wciąż szerzej nie znany warszawskim turystom. Może szlachecka rekonstrukcja zmobilizuje nas do jego odkrycia, warto poznać też pobliskie Latosowo.

Trzeci weekend 19-21 lipca

Wioska na drzewach - Stajnia Truskawka - weekend pełen atrakcji dla rodzin "w survivalowym stylu", a wszystko bardzo blisko Warszawy w sercu Kampinosu.

Piknik Retro w Kośminie - wspaniała zabawa w stylu Retro w historycznym miejscu związanym z Kossakami, dodatkowo możliwość zakupu lokalnych smakołyków: przetworów z róży, olei, konfitur a może też czegoś mocniejszego. Na piknik możemy popłynąć też Wieprzem - w ramach specjalnie przygotowanego spływu.

IV Jurajski Festiwal Kultury i Wina gmina Olsztyn - na Jurę mamy teraz dużo bliżej festiwal to dodatkowa atrakcja która zawiedzie nas w tą gościnną krainę.

Czwarty weekend 26-28 lipca

Dni Drohiczyna - pierwsza z serii imprez które odbędą się najbliższych tygodniach w Drohiczynie, ich zwięczeniem będzie masowy spływ Bugiem 500 kajaków.

Warsztaty Ziołowe w Muzeum Hutnictwa Mazowieckiego - jeżeli nie udało nam się jeszcze udać do Ziołowego Zakątka czy Pratulina możemy zaczać ziołowom przygodę tuż pod Warszawą, dodatkowo w gratisie mamy poznanie wspaniałego Muzeum.

Napoleończycy w Zamościu - kameralne świętowanie w klimacie napoleońskim autrakcyjni zwiedzanie perełki Zamoyskich. W strojach historycznych będą nas oprowadzać Przewodnicy z Pasją.

Odpoczywamy od upałów, taka pogoda to wręcz idealna okazja by zaplanować krótki wypad w okolice Warszawy, a może udać się nawet nieco dalej od stolicy.
REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon