czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl

Ruszył sezon zimowy na stokach w okolicach Warszawy


Data publikacji: 21.08.2019 21:26
Weekend 24-25 sierpnia pod Warszawą okolice i dalej:)

Kolejny ciepły weekend przed nami, szykuje się kilka hitów piękne iluminacje w ramach Bella Sky w Toruniu, Balonowa Fiesta w Grajewie, Jarmak w Łęczycy. W okolicach Warszawy kilka cieawych wydarzeń w rzecznym klimacie - Święto Urzecza w Górze Kalwarii, spacer jak powstają starorzecza, wreszcie rejs barką Wojna na dwa brzegi.

1. Bella Sky Festival Toruń - jedno z najciekawszych weekendowych wydarzeń którego bohaterem są iluminacje, całe miasto Kopernika ozdobią różnorodne świetlne instalacje. Z pewnością warto skorzystać i udać się do Torunia w najbliższy weekend.

2. Balonowa Fiesta Grajewo - kilka dni wspaniałej zabawy w Grajewie, w roli głównej balony, zaplanowano też kilka ciekawych koncertów, jeżeli jesteśmy w okolicy to z pewnością warto wziąć tą imprezę pod uwagę. Jest szansa iż spotkamy tam ekipę z lataniebalonem.pl i zaszczepią w nas chęć do lotów nad Biebrzą :)

3. Gra-Tka i Ars Alchemia w Łęczycy - w nowiutkiej Zagrodzie Chłopskiej w Łęczycy szykuje się festyn dawnych rzemieślniczych zawodów, doskonały pomysł by wybrać się w te okolice odwiedzając m.in romańską kolegiatę w Tumie. Dodatkowo na Zamku w Łęczycy czekają alchemiczne pokazy od Ars Alchemia. A już w kolejny weekend w pobliskim malowniczym zamku Besiekiery turniej rycerski.

4. Święto Wisły - Góra Kalwaria - Święto Urzecza w Górze Kalwarii - zaplanowano szereg ciekawych atrakcji związanych z wiślaną historią i tradycjami. Na święto płyną też z Warszawy tradycyjne łodzie spod marki Taxi Wisła - można próbować zabrać się na taką super przejażdżkę. Opodal mamy też gościnny Zamek Czersk. Do Góry dojedziemy też rowerem.

5. Noc Kopnej Góry Supraśl - gdyby zaś okoliczności rzuciły nas w okolice Supraśla warto pomyślec o Nocy Kopnej Góry, nocne zwiedzanie arboretum z dodatkowymi specjalnymi atrakcjami może być ciekawym urozmaiceniem zwiedzania Podlasia.

6. Jak powstają starorzecza - prawdziwa gratka dla fanów Wisły - spacer z przewodnikiem wilanowskiego muzeum - start w sobotę o 11, całość potrwa zapewne około półtorej godziny.

7. Spacer po zamku w Janowcu - Muzeum Nadwiślańskie z Kazimierza zaplanowało specjalną edycje tego wydarzenia, spacer po zamku i miejscowości, start w sobotę o 11. Dobre uzupełnienie wyprawy do Magicznych Ogrodów albo/i Kazimierza, w tym ostatnim już za tydzień wielkie Winobranie.

8.Historia na wyciągniecie ręki z Misją Kampinos - w niedziele o 20.30 kolejna edycja tego wydarzenia w gościnnych progach CK w Łomiankach, coś dla fanów historii obszaru Kampinosu.

9. Wędrówki przyrodnicze w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie - od 12 aż do 18 czeka na nas bardzo bogaty program, będzie o fotografii dzikiej przyrody i wędrówce przez 4 kontynenty. Nie zabraknie ogniska, gier i zabaw.

10. Narwiański Zajazd Rodu Łapińskich w Łapach - szlacheckie tradycje powróca do Łap na Podlasiu, startujemy w sobotę od 14. Dobre uzupełnienie wyjazdu do Narwiańskiego Parku Narodowego, jest tam naprawdę pięknie.

Przed nami kolejny piękny weekend, może warto pomyśleć o kajakach, o nowych fajnych miejscach noclegowych w okolicach Warszawy pisaliśmy stosunkowo niedawno. Kwitną wrzosy warto udać się na przepiękne wrzosowisko Mostówka w bezpśrednich okolicach Warszawy. W Poleskim Parku Narodowym wraz z Okiem Parkowca będziemy mogli odkryć magiczne wrzosowe pole już w kolejny weekend. Korzystajmy i ruszajmy w naszą kolejną podróż z Warszawy na weekend.REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon