czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 05.09.2019 22:23
Weekend prawdziwych hitów pod Warszawą i dalej :)

Weekend 7-8 września przyniesie wysyp super atrakcji - mamy Święto Wisły z gratisowymi rejsami, Europejski Festiwal Smaku w Lublinie, Święto Róży w Kutnie i wspaniały performance Don Giovanni w Nieborowie. Fani regionalnych smaków mają do wyboru Olender Fest, Święto Cydru w Górze Kalwarii albo Rzemieślnicze Chmielobranie w Karczmiskach. Jak by tego było mało super militarne wydarzenia w Wiźnie a może wspomnienie Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, skoro już o Bzurze to w Motoprzystani już w piątek czeka super koncert Oready, zaś w Łowiczu w niedziele Książęce Jadło - kolejna edycja smakowitego festynu.

1. Święto Wisły w Warszawie - główne wydarzenia w sobotę, cała masa darmowych rejsów tradycyjnymi łodziami, czekają na nas też warsztaty dla dzieci i ostatnie gratisowe spływy kajakowe z fundacją KIM.

2. Europejski Festiwal Smaku Lublin - aż do niedzieli bawim się w Lublinie, koncerty, wystawy i wspaniałe jedzenie, motywem przewodnim Unia Lubelska. Do Lublina dojedziemy szybciej, w piątek drogowcy otwierają bowiem kolejny odcinek drogi ekspresowej S17.

3. Święto Róży w Kutnie - wspaniałe różane święto w Kutnie , bawimy się cały weekend po drodze warto odwiedzić inne ciekawe miejsc m.in uroczy zamek Oporów.

4. Olender Fest w Gospodarstwie pod Jastrzębcem - kolejna edycja olenderskiego święta w roli głównej powidła, tuż obok najmłodszy pod warszawski skansen Osadnictwa Wiślanego.

5. Wrzesień 1939 Wizna i Sochaczew - w sobotę i niedziele historyczne wydarzenia wspominające wrześniowe Termopile - areną Wizna miasto murali i Strękowa Góra. W niedziele w Sochaczewie rekonstrukcja wspomnienie Bitwy nad Bzurą start o 14.

6. Oreada w Motoprzystani - w piątek klimatyczny koncert na stale unowocześnianej Motoprzystani nad Bzurą , startujemy o 20.00. Wspaniała okazja by nacieszyć się rzeką.

7. Don Giovanni w Muzeum w Nieborowie - wspaniały performance w cudownym Pałacu w Nieborowie, warto tu wpaść by zobaczyć uroczo oświetlone otoczenie budowli, wcześniej można wpaść do Parku w Arkadii.

8. Chmielobranie albo Święto Cydru - w okolicach Kazimierza w Karczmiskach / Poniatowej kolejne rzemieślnicze chmielobranie, Browar Zakładowy zatroszczy się by najlepszego piwa nie zabrakło. Alternatywnie możemy wybrać się na Święto Cydru do Góry Kalwarii

9. Pociąg do gwiazd Piaseczno - kolejka wąskotorowa wyruszy w chyba ostatni już pociąg do gwiazd w tym sezonie, start o 18.30.

10. Książęce Jadło Łowicz - super powód by wybrać się do Łowicza, na niedziele zaplanowano serie atrakcji w tym koncerty i prezentacje lokalnych przysmaków.

11. Fiesta Balonowa Iława - 3 dniowa zabawa w malowniczej Iławie, pojawi się około 10 ekip balonowych, przewidziano sporo atrakcji w tym przeloty nad miastem.

12. Ciekawe wydarzenia w Muzeach w Otwocku Wielkim , Pruszkowie i Kuligowie - w Otwocku Wielkim czeka na nas Piknik Historyczny, w Muzeum Hutnictwa Starożytnego zaś Warsztaty Ziołowe a w Kuligowie warsztaty szkutnicze. Każda z tych atrakcji może być wartościowym uzupełnieniem ciekawej wyprawy pod Warszawę. Szczególnie polecamy plażę w Kuligowie nad Bugiem.

Pogoda wciaż jest nie pewna co znacznie uatrakcyjnia propozycje wydarzeń organizowanych w bezpośredniej bliskości Warszawy, tych zarówno w najbliższy jak i kolejny weekend nie zabraknie, trzeba się mobilizować i ruszać na kolejną wyprawę z Warszawy na Weekend. Pamiętajmy iż czekają na nas sezonowe atrakcje takie jak Wrzosowisko Mostówka, można też pomyśleć o kajakach , ciekawe miejsca z nowo udostępnionymi noclegami opisaliśmy niedawno na portalu.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon