czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 11.09.2019 16:30
Weekend 14-15 września pod Warszawą okolice i dalej :)

Przed nami kolejny weekend, aura ma być łaskawsza a ciekawych wydarzeń w okolicy Warszawy nie zabraknie. Na Zamku Czersk znowu pojawią się Szwedzi, lato przy leszczu będziemy kończyć w Kuligowie nad Bugiem, warto udać się na Skierniewickie Święto Owoców i Kwiatów z opcją wizyty w epickiej Parowozowni Skierniewice. Fani historii mogą zaś udać się na kolejne ciekawe imprezy związane z wrześniem 39 , w sobotę w Twierdzy Modlin, zaś w niedziele w Płocku. Warto też pokusić się o poznanie Warszawy z perspektywy Wisły kolejne gratisowe rejsy zaproponuje super szkuta Dar Mazowsza.

1. Skierniewice Święto Owoców i Kwiatów - do Skierniewic mamy naprawdę blisko, barwne święto z koncertami kusi już w najbliższą sobotę , dodatkowo mamy możliwość wizyty w epickiej Parowozowni Skierniewice, must see dla każdego fana kolejnictwa.

2. Zamek Czersk - w sobotę będą próbowali go zdobyć Szwedzi , jest to chyba najciekawsza inscenizacja z tych odbywających się w czerskiej warowni, szansa na ciekawe odwiedziny także w niedziele - tego dnia Dni Dziedzictwa Europejskiego.

3. Kuligów nad Bugiem zakończenie lata - w Skansenie w Kuligowie będziemy żegnać lato w towarzystwie rzecznego leszcza, gospodarze przygotowali sporo atrakcji w tym ciekawy koncert, warto poważnie rozważyć tą propozycje.

4. Wisła Bliska - darmowe rejsy po Wiśle na wspaniałej Szkucie Dar Mazowsza - w sobotę o 10 i 12 i ponownie w niedziele o 10. Super okazja dla tych którzy jeszcze nie poznali uroku tradycyjnych wiślanych jednostek -start Port Czerniakowski.

5. Dni Transportu Publicznego- Warszawa - kolejna edycja dni transportu od ZTM- jak zawsze czekają na nas m.in przejażdżki zabytkowym taborem tramwajowym, dodatkowo w Stacji Muzeum mamy też dzień maszynisty z dodatkowymi atrakcjami jak otwarcie 4 oryginalnych wagonów m.in salonki czy artyleryjskiego.

6. 80 rocznica obrony Modlina - w sobotę od 12,00 w Twierdzy Modlin - historyczna inscenizacja nawiązująca do heroicznej obrony z września 1939 , fajny pomysł na 1 dniowy wypad do Modlina.

7. Płock 1939 - podobna impreza w Płocku tyle że w niedziele - dawna stolica Mazowsza kusi, nie zapominajmy o kameralnym Ranczowisku pod Płockiem jak i opcji wydłużenia wycieczki do wspaniałego Dobrzynia nad Wisłą.

8. Kolej na Wawer - w niedziele na Wawrze kolejny ciekawy piknik, tradycyjnie można na niego dojechać tradycyjną parową ciuchcią start z Warszawy Gdańskiej w niedziele o 10.00

9. Jarmark Piaseczyński - już piętnasta edycja piaseczyńskiego jarmarku, potencjalny ciekawy przystanek w drodze na Zamek Czersk, będzie szansa na zakup regionalnych przysmaków.

Korzystajmy z końcówki lata, mimo iż na letnie temperatury nie ma co liczyć to pogoda sprzyja weekendowym wyprawom, wciąż może nas zachwycić Wrzosowisko Mostówka. Warto też pomyśleć o eskapadzie kajakowej , woda w rzekach wciąż jest jeszcze ciepła, a może tak wybrać się na dwudniowy spływ z noclegiem?.REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon