czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 28.09.2019 11:04
Weekend 28-29 września okolice Warszawy i nie tylko :)

Ostatni weekend września, jesienna aura trochę nas wymęczyła, choć deszcze mają ustąpić, można więc się zmobilizować i ruszyć w okolice Warszawy a może nieco dalej. Kusi przede wszystkim Light Move Festival i Płock za Pół ceny, mamy też koncerty charytatywnie Lady Pank w Siedlcach i Jarząbek na zakończenie sezonu w Moto Przystani. Ciekawi dłuższej wyprawy mogą wybrać klimaty średniowieczne odwiedzając Tum i /lub Grodzisko Pobiedziska. Na dalszym świętokrzyskim czeka Leśna Apteka w szczególnie urokliwej jesienią Pustelni Złotego Lasu. W samej stolicy warto rozważyć uliczny festiwal Namaste India i Piknik Geologiczny na Ochocie.

1. Light Move Festival Łódz - chyba najwspanialsza łódzka atrakcja bez wątpienia ona powinna przekonać mieszkańców Polski do odwiedzin Łodzi, z Warszawy dojedziemy do Łodzi wygodnymi weekendowymi pociągami ŁKA, warto to rozważyć z racji na zamknięcie dużej ilości ulic w centrum miasta. Light Move w zasadzie kończy sezon na wielkie iluminacje, pozostanie nam jeszcze indyjskie Diwali ale to nie ten rozmach.

2. Płock za pół ceny - ostatni weekend września to okazja by odwiedzić dawną stolicę Mazowsza za pół ceny, przy okazji przepiękne widoki na Wisłę, Zoo a jutro w drodze powrotnej można wpaść na święto ziemniaka w Ranczowisku.

3. Grodzisko Tum i Pobieda w Grodzie Pobiedziska- w sobotę rusza budowa Grodziska Tum z tej okazji średniowieczny jarmark - rośnie nam kolejne ciekawa atrakcja która przyciągnie turystów w to wciąż mało odwiedzane miejsce, w Grodzisku Pobiedziska koło Poznania duża dwu dniowa impreza która przeniesie nas w czasie do XI wieku.

4.Zakończenie sezonu Moto Przystań - dziś wieczorem koncert na zakończenie sezonu, pogoda zaskakująco się poprawi może by tak wyskoczyć na kajak? Moto Przystań zaprasza.

5. Namaste India - piknik indyjski w centrum stolicy, Plac Uni Lubelskiej będzie pełnił role małych Indii, może to nas zainspiruje do odwiedzin tego pięknego kraju, dzięki Lotowi jest on teraz ledwie o 7 godzin od Warszawy.

6. Jarmark Mleko i Ser Lublin dziś w Lublinie miejskie dożynki - można kupić dobre regionalne wyroby, do Lublina jedziemy coraz szybciej, a już w listopadzie planowane jest otwarcie kolejnego odcinka ekspresowej trasy S17, Kazimierz i okoliczne winnice będą bliziutko Warszawy.

7. Lady Pank Siedlce - dziś wieczorem w charytatywnym koncercie w Siedlcach wystąpi Lady Pank , możemy tam wpaść po wyprawie do krainy Liwca, albo zrobić sobie kulinarny wpad do Dworu Mościbrody.

8. Leśna Apteka - cykliczne super wydarzenie w pięknej scenerii Pustelni Złotego Lasu, idealne miejsce na jesienną medytacje. Jeżeli interesują nas zioła to wyjazd możemy połączyć z wizytą w Kielcach gdzie odbywają się Targi Zielarskie.

9. Dzień Pieczonego Ziemniaka Frajdalandia -w niedziele pogoda ma wyjątkowo dopisać , okazja by poznać nowa miejsce na turystycznej mapie Warszawy Frajdalandie.

10. Piknik Geologiczny - kolejne ciekawe wydarzenia na wydziale Geologii - będzie o wulkanach i nie tylko, startujemy w niedziele rano, w sam raz na urozmaicenie spaceru po Polach Mokotowskich.

Prognozy pogody pokazują istotną pozytywną zmianę, nie marnujmy tej nieoczekiwanej szansy planujmy aktywny weekend w okolicach Warszawy a może w samej stolicy, propozycji nie brakuje.

REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon