czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 16.09.2020 13:10
Najciekawsze wydarzenia września - okolice Warszawy

Wrzesień to tradycyjnie czas na krótkie wypady w okolice stolicy, wracają hitowe wydarzenia jak Święto Wina w Winnicy Dwórzno, Wiślana Masa Krytyczna, Festiwal Czekolady czy "ostatki"turniejów rycerskich w Okuniewie i Drohiczynie a na koniec Płock za Pół Ceny. Nadszedł też już czas na kontemplacje jesiennej przyrody na wrzosowisku Mostówka lub wyprawę do Aroboretum w Rogowie.

Sporo atrakcji czeka na nas już podczas pierwszego weekendu września -

1. Wiślana Masa Krytyczna - startuje z plaży Romantyczna na Wawrze, płyniemy na tym co mamy do dyspozycji, jest też możliwość wypożyczenia kajaka. Start zaplanowano na 8.30.

2. Święto Wina Winnica Dwórzno- kolejna edycja tego ciekawego wydarzenia, każdy znajdzie tu coś dla siebie, atrakcje czekają też na najmłodszych. Dodatkowo unikalna możliwość zakupów w specjalnych cenach.

3. Festiwal Powideł Olenderskich - arcyciekawe wydarzenie dla fanów wiślanych klimatów, przeniesiemy się w czasy Olendrów, najlepsza okazja by zaplanować tego dnia odwiedziny skansenu Wiślanego w Wiączyminie Polskim. Wydarzenie odbędzie się w gospodarstwie pod Jastrzembcem.

4. X Turniej śladami braci Dobrzyńskich w Drohiczynie - nad samym Bugiem, spotkają się dzielni rycerze, dodatkowa zachęta by udać się na Podlasie już w najbliższy weekend.

Drugi weekend września przyniesie nie mniej atrakcji -

1. Weekend dobrego piwa na Zamku Czersk - rzemieślnicze browary i wszystko co najlepsze do spróbowania w czerskiej warowni.

2. Mazovia Medieaevalis Zamek Czersk - w ten sam weekend rekonstruktorzy historyczni przygotują nam specjalne wydarzenia w lekkim klimacie grozy - czyli średniowieczne "pandemie", z pewnością będzie trochę jak podczas wspaniałej Nocy Grozy na Zamku Czersk.

3. Festiwal Czekolady Sandomierz - dwa dni czekoladowej zabawy w "San Domingo", można przy okazji wspiąć się na góry Pieprzowe i podziwiać widok na przepiękne świętokrzyskie miasto.

4. Festiwal Historyczny w Warowni Jomsborg - kolejne ciekawe wydarzenie u Wikingów w sercu Warszawy, tym razem turniej. Jak zawsze Wikingowie wiedzą jak zabawić gości , czekamy z utęsknieniem na powrót fire show Maximusa.

Trzeci weekend września to zaproszenie na wybranie się nieco dalej.

1. Festiwal Wina w Lublinie - czekają na nas wystawcy z Polski i zagranicy, już za momencik cała gotowa trasa S17 skróci czas potrzebny na wyprawy do lubelskich winnic, których liczba z roku na rok rośnie.

2. Juromania zamek Olsztyn - czeka na nas też zaproszenie na Jurę, 3 dni wspaniałej zabawy, koncerty, turnieje i konkursy, trudno o lepszą zachętę do wybrania się na Jurę.

3. Targi Turystyczne misja Kampinos - w gościnnym Parku Rozrywki Julinek będziemy mogli poznać ofertę lokalnej branży turystycznej, w regionie dzieje się coraz więcej jest to dobra pora by robić plany na 2021. Sobota 19 września.

4. Turniej Rycerski w Okuniewie - w niedziele 20 września wraca cykliczna impreza odbywająca się w malowniczych ruinach w centrum Okuniewa, ostatni raz widziano tam nawet Husarię.

Ostatni weekend września to już jesień - warto rozważyć wycieczkę z klubem Globrotera do Arboretum w Rogowie (27 września) wprawdzie to jeszcze nie będzie czas czerwonych klonów ale i tak powinno być przepięknie.

Czeka na nas też Płock za Pół Ceny, doskonała okazja by wybrać się do dawnej stolicy Mazowsza, przy okazji warto skoczyć wiślane skarpy do Dobrzynia, dla dzieciaków atrakcją będzie Ranczowisko - prawdziwa mekka dla różnorodnych zwierzaków.


Najwyższy czas planować kolejną weekendową wyprawę w okolice Warszawy a może nieco dalej.
REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon