czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 16.09.2020 12:50
Europejskie Dni Dziedzictwa kilka super ciekawych atrakcji w okolicach Warszawy

Już w najbliższy weekend tj 18-20 września, kolejna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa - czeka na nas kilka super ciekawych wydarzeń, warto wybrać jedno z nich na dobry weekend w okolicach Warszawy.

1. Aeroklub Warszawski - prawdziwa gratka dla fanów awiacji, zwiedzanie terenu i możliwość dotkniecia m.in szybowców, kto wie może tak zacznie się nowa lotnicza przygoda. Początek w sobotę o 12.

2. Ogród PAN Powsin - dwie edycje specjalnego wydarzenia - sobota i niedziela o 11, dowiemy się m.in wiele ciekawych rzeczy o zamorskich roślinach i badaniach naszych podróżników-botaników.

3. Zamek Czersk - Urzecze - tym razem głównym motywem Urzecze - będzie nowe autorskie przedstawienie a także regionalne potrawy i wiele wiele więcej, w sam raz na główny motyw wycieczki rowerowej z Warszawy.

4. Muzeum Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie- tym razem tematycznie - o wyrobach z rogów , kowalstwie i numizmatyce. Kameralne Muzeum zawsze warte odwiedzin, choć naturalnie głównie podczas autorskich Artefaktów.

5. Spacer po Żyrardowie - spacer z przewodnikiem po osadzie fabrycznej, jedno z piękniejszych małych miasteczek w okolicach Warszawy. Start w sobotę o 16.00.

6. Dwa tematyczne wagony w Muzeum Wąskotorówki w Sochaczewie - dwa specjalnie przygotowane historyczne wagony - jeden w tematyce Shoah wywózki do Auschwitz drugi związany z wojną 1920 roku, dla fanów historii.

7. Pałac w Otwocku Wielkim i wyprawa do pobliskich dworków - ciekawa wycieczka do założeń dworsko pałacowych ziemi otwockiej, na koniec zwiedzanie pięknego Pałacu w Otwocku Wielkim od kuchni. Piękne miejsce na romantyczny spacer. Obok mamy też urokliwe jezioro Rokola.

8. Skansen Wiślany w Wiączeminie Polskim - w niedziele o 15.00 - spotkanie z opowieściami i zwiedzaniem tego najmłodszego skansenu w okolicach Warszawy. Dla każdego kogo interesuje historia Olendrów i Urzecza.

A gdybyśmy mieli ochotę na nieco dłuższą wyprawę to warto rozważyć Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie, nowa data wydarzenia wypada właśnie w najbliższy weekend 18-20 września. Chyba najciekawsza lubelska impreza.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon