czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: blackfriday
Data publikacji: 08.04.2016 22:08
Jak kupować bilety LOT - zapoluj na okazje

Nasz narodowy przewoźnik niespecjalnie kusi krajowych turystów weekendowych swoją ofertą. Wynika to zapewne z wielu obiektywnych ograniczeń takich jak m.in. wysokie opłaty i podatki, którymi obłożone są loty krajowe, a także, nieadekwatna do obsługi tego typu połączeń, kosztowna flota. Bywają jednak okazje, z których można skorzystać, podpowiemy jak to zrobić.


Krok pierwszy, ściągnąć aplikacje mobilną LOT. W świecie turystycznym rośnie w siłę trend do mocnego preferowania własnych, czytaj tańszych kanałów sprzedaży. Toteż bywa, iż LOT organizuje dedykowane oferty tylko i wyłącznie dla użytkowników aplikacji, są to często zniżki sięgające od 10 do 20%, ale uwaga tylko od wartości taryfy, wiec realna zniżka liczona od wartości brutto jest dużo niższa. Tradycją stały się zniżki w okolicach światowych wyprzedaży tj black friday i/lub cyber monday(zwykle w ostatnich dniach listopada), jak również wszelkie święta jak np. dzień kobiet. Nic nie wskazuje, by w tym czy kolejnych latach LOT z tego typu promocji zrezygnował.Oddzielne personalizowane zniżki na podróże rodzinne były również dostępne w zeszłym roku. Niestety w tym przypadku trudno domniemać czy będą one kontynuowane, pewną nadzieją byłaby planowana pod kontem połączeń krajowych kampania marketingowa we współpracy z lotniskiem Chopina. Ostatnio sprawa przycichła a w obliczu swoistego nieformalnego nakazu nie konkurowania z PKP IC, wydaje się, że może do niej wogóle nie dojść.Trzecim możliwym sposobem na obniżenie ceny jest skorzystanie z promocji milowej najmilsze poniedzialki, jednakże również w tym przypadku rejsy krajowe trafiają się sporadycznie. Można jednak zakładać, iż wraz ze zbliżającym się sezonem letnim i mniejszą liczbą podróży służbowych ten stan się zmieni. Oprócz wymienionej promocji, periodycznie uaktualniana jest również promocja okazji milowych.Jeżeli jednak mimo braku promocji chcielibyśmy zrobić naszemu dziecku lub innej bliskiej osobie prezent w postaci przelotu samolotem, to z dużą dozą pewności możemy założyć, iż najniższe ceny znajdziemy na kierunkach do Katowic i Poznania. Jeżeli chodzi o logistykę dojazdu z portu lotniczego, a także atrakcje na miejscu, to należy zdecydowanie postawić na Poznań. Można przy okazji wkomponować wycieczkę w wydarzenia związane z rocznicą chrztu Polski, a także zwiedzaniem bramy Poznania na Ostrowie Tumskim. Jeżeli polujemy na okazje, to należy obserwować rejsy do Szczecina. LOT wprowadził nowe połączenie w środku dnia, które być może będzie potrzebowało specjalnej promocji, z której możemy skwapliwie skorzystać. Przy okazji zaplanujmy wizytę w skansenie na Wolinie i uczestnictwo w cyklicznym wydarzeniu Festiwalu Słowian i Wikingów.z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 12.11.2018 11:45
Black Friday listopad to czas polowania na najtańsze bilety lotnicze

Zbliża się najlepszy czas na zakup biletów lotniczych w promocyjnych cenach, kusić będą nowe kierunki przewidziane na rok 2019 Liban, Miami a może Delhi. Ukraińskie linie UIA ponownie dadzą nam szansę na najtańsze ( poniżej 1500 PLN?) na rynku Tajlandię, Sri Lankę i Indie.

W tym roku Black Friday przypada 23 listopada nie wykluczone iż już wcześniej zacznie się promocyjny wyścig, nikt przecież nie chce zostać wyprzedzony przez konkurencje. Zniżkowy weekend w liniach ukraińskich rozpocznie się j23 listopada i potrwa 2 dni jak odpowiedzą inni?

Warto pamiętać iż w analogicznym co Black Friday terminie odbywają się w Warszawie targi turystyczne TT Warsaw, to wydarzenie jest także często pretekstem do akcji promocyjnych. W zeszłym roku można było m.in skorzystać ze zniżki na bilety do Portugalii od TAP Portugal.

Polując na oferty warto skorzystać z kilku podpowiedzi

- najtańsze bilety kupujemy na stronie linii lotniczych, są one tańsze niż u pośrednika, największą różnice odczujemy w przypadku biletów UIA , Lufthansy i KLM/AF. Na LOT.com oplata za wystawienie biletu równa jest 0 , możemy nawet pokusić się o niewielki Cash back od Cashback world.

- jeżeli korzystamy z porównywarek cenowych - sprawdźmy czy kierują nas do pośrednika z polską licencją do wystawiania biletów lotniczych, jeżeli tak nie jest ( 90% przypadków) to warto się zastanowić. Zakup biletów poza Polską może w razie komplikacji/zmian oznaczać duży dodatkowy stres.

- polujmy na ciekawe wydarzenia - Finał Pucharu Skoków w Planicy, Jarmark Kaziuki w Wilnie,Jazz Festiwal we Lwowie czy Luci d Artista w Turynie to idealne pomysły na ciekawy city break. A może skuszą nas wiosenne tulipany w Ogrodzie Kuekenhof pod Amsterdamem.

- nowe kierunki w siatce przewoźnika to szansa na większą ilość promocyjnych miejsc, w przypadku LOTu taka sytuacja może się zdarzyć przy lotach do Miami, Podgoricy, Skopje, Libanu, Delhi ( o ile zmaterializują się plotki o tych połączeniach).

- niskie ceny dostaniemy też na kierunkach o wysokiej konkurencyjności, w tym roku może być unikalna szansa na tańsze bilety do Lwowa(od listopada z Modlina lata Ryan Air), podobnie sprawa może wyglądać w przypadku Turynu(w tym roku latają tam Wizz Air /LOT i Blue Air) czy wspomnianej już wyżej Podgoricy.

Od listopada wchodzimy w najlepszy czas na zakupy biletów lotniczych, nie jest tajemnicą iż powoduje to specyfika lotniczego biznesu, linie przestają zarabiać a ilość gotówki w kasie raptownie maleje, trzeba więc przeciwdziałać. Odpowiedzią są właśnie promocyjne wyprzedaże które potrwają z pewnymi przerwami aż do lutego.

W tym roku dodatkowo na rynku zrobiło się ciaśniej, w przypadku dalekich lotów mamy bowiem więcej lotów Qatar Airways, Turkish i nowe rejsy od Fly Dubai nie wspominając o nowościach od LOT- który z pewnością szykuje jeszcze niespodzianki ( proces ogłaszania nowych kierunków zakłócił bowiem strajk).

Kilka dodatkowych porad jak na co dzień sprytnie kupować bilety lotnicze znajdziemy w oddzielnym dedykowanym tej tematyce artykule.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: promocje hit blackfriday
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon