czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: dlamalychdzieci
Data publikacji: 07.07.2016 10:49
Wyspa Wisła Stężyca - nowy obiekt duża przestrzeń dobre ceny

Wyspa Wisła to nowy obiekt usytuowany w starorzeczu Wisły pod Dęblinem, około 2 godziny jazdy ekspresówką S17, lub alternatywnie nadwiślanką, która jest teraz w remoncie, o czym należy pamiętać.


Obiekt wybudowany dzięki wsparciu Unii Europejskiej, posiada bogatą infrastrukturę. Mamy na miejscu profesjonalną restaurację a także muszlę koncertową. W tej ostatniej odbywają się periodycznie koncerty i inne masowe imprezy, już na koniec lipca wystąpi tu zespół Kombi.


Dużą zaletą miejsca jest jego rozległy charakter. Mamy do dyspozycji bardzo dużo przestrzeni. Osoby lubiące aktywne spędzanie czasu na pewno znajdą tu coś dla siebie. Jest boisko do siatkówki plażowej, a nieopodal mamy Orliki. Nie należą one do terenów obiektu, jednak zwykle są otwarte i można z nich swobodnie korzystać. Goście moją także do dyspozycji rowery wodne.


Plaża jest dość szeroka i naturalnie dozorowana. Obok plaży znajduje się punkt gastronomiczny, gdzie kupimy lody, gofry, frytki i inne drobne przekąski. Polityka cenowa uwzględnia fakt, że obiekt ma też służyć lokalnej społeczności, toteż ceny są dość atrakcyjne.


Młodszym dzieciom dużą frajdę sprawia zjeżdżalnia, w tym sezonie nie jest jeszcze otwarta, ale miejmy nadzieję że stanie się to niebawem. Zwykle opłata jest tu jednorazowa za cały dzień korzystania z tej atrakcji. To również pozytywny wyjątek.


Na terenie, poza bezpośrednią bliskością plaży, mamy liczne alejki spacerowe i miejsca, gdzie można rozłożyć się na piknik. Parking jest tu bezpłatny.


O tym, że znajdujemy się na łonie natury przypominają pasące się w bezpośredniej bliskości zwierzęta, miedzy innymi stado dostojnych koni.Warto polecić Wyspę Wisła na weekendowy wypad. Odwiedziny tego miejsca można powiązać z wizytą w Farmie Iluzji lub z militarystyczną wycieczką do Dęblina, gdzie znajdziemy m.in. muzeum sił powietrznych.


Jadąc drogą w kierunku Lublina pamiętajmy o tym, by ominąć rondo w Kołbieli. Warto też śledzić koncertowe plany Wyspy Wisła, być może uda nam się wpaść tu na któryś z planowanych w najbliższym czasie koncertów.


Dla szukających miejsca nad wodę z Warszawy, Wyspa Wisła jest ciekawą i szerzej nieznaną alternatywą.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 20.07.2016 9:17
Plaże i kajaki nad Wkrą - idealne dla dzieci

Upał nie daje nam odetchnąć, szukamy więc miejsc pod Warszawą, gdzie możemy zrelaksować się i ochłodzić. Niewątpliwie bardzo ciekawą propozycją na weekend nad wodą jest Wkra. Rzeka ta posiada szereg zalet.


Jedną z głównych jest czystość wody i możliwość kąpieli. W rzekach pod Warszawą to raczej rzadkość, Wkra wraz z Liwcem i Świdrem jest tu chlubnym wyjątkiem. Znajdziemy tu kilka miłych, niewielkich plaż, z których głównie korzystają lokalni mieszkańcy. Bliskość innych wodnych akwenów powoduje, iż liczba korzystających z nich osób rozkłada się i pozwala uniknąć potężnych tłumów w jedynym miejscu. Część plaż wykorzystywana jest przez kajakarzy do odpoczynku podczas popularnych tu spływów.


Bardzo dobre wrażenie robią niewielkie plaże w miejscowości Śniadówko. Pierwsza z nich znajduje się przy moście, niedaleko wypożyczalni kajaków Marco. Zaletą tego miejsca jest znajdujący się w okolicy oryginalny bar Koza. Tutaj możemy się posilić i odpocząć od upału chroniąc się w cieniu drzew. Dzieci znajdą kilka ciekawych atrakcji, przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Jest tu m.in. błotna kuchnia i tor do kapsli. Atrakcją są też zwierzęta, a w szczególności kozy, które to dały nazwę temu przybytkowi. Specjalnością lokalu są zupy, dostaniemy również dania mięsne a także coś specjalnego dla wegetarian. Jeżeli plaża przy moście nie jest wystarczająco pociągająca, możemy wybrać się na ładną trawiastą skarpę nieopodal. W tym celu musimy przejechać most i przed wysokim masztem telefonicznym skręcić w ścieżkę w prawo. Zaprowadzi nas ona, po ok. 300 metrach, nad Wkrę. To urokliwe trawiaste miejsce przypadło do gustu filmowcom. Kręcono tutaj sceny do kilku polskich filmów, także jego czar nie jest przypadkowy. W obydwu lokalizacjach rzeka jest płytka a nurt nie jest mocny, co powoduje, że dzieci mogą się tu bezpiecznie kąpać.


Kolejną ciekawą lokalizacją jest plaża w miejscowości Kosewko. Tutaj mamy sporo piasku, boisko do siatkówki i toaletę. Ze względu na most pieszy, nurt jest tu silniejszy, na pewno jest to atrakcja dla starszych dzieci. Możliwości pływackich popisów jest tu dużo więcej. Ciekawie prezentują się też ruiny starego młyna. Utworzono również interesujące trasy rowerowe.


Kilka kilometrów dalej znajdują się plaże w Pomiechówku. Miejsce to jest dość popularne, ze względu na usytuowanie praktycznie w środku miasta. Brak mu jednak klimatu, który mają wcześniej wymienione lokalizacje. Natomiast znajdziemy inne niewątpliwe zalety. Możliwość wygodnego zaparkowania samochodu, zakupy drobnych przekąsek czy lodów, a także park linowy. Ta ostatnia atrakcja warta jest uwagi także ze względu na bardzo atrakcyjną cenę. Płacimy tylko i wyłącznie za wypożyczenie sprzętu, najłatwiejsza trasa dla małych dzieci to wydatek rzędu 5 złotych. Naprawdę niewiele w porównaniu z innymi parkami linowymi.


Osobnym argumentem, który winien nas przyciągnąć nad Wkrę są kajaki. Jest tu bardzo wiele wypożyczalni. Zaletą rzeki jest niewielka głębokość i malownicze krajobrazy, szczególnie na odcinku od Śniadówka do Pomiechówka. Taki stan rzeczy(głębokość) powoduje, iż nie musimy się obawiać o bezpieczeństwo najmłodszych. Jedyne trudniejsze miejsce to jaz przy moście w Kosewku.


Możemy więc tak zaplanować nasz weekend na wodą, by skorzystać z łatwego 3-4 godz spływu kajakowego, np. startując lub kończąc w Śniadówku, by później zrelaksować się na plaży. Koniecznie odwiedźmy też oryginalny bar Koza. Można tu wpaść wodując kajak przy samym barze.

Krótki film pokazujący plażę Kosewko dostępny na you-tube.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 19.05.2016 19:29
Dzień Dziecka z Pendolino - dzieci pojadą 1 VI za darmo - do Ciechanowa lub Afrykanarium we Wrocławiu

Prezent od PKP IC dla najmłodszych dzieci, 1 czerwca dzieci pojadą za darmo pociągami uruchamianymi przez tego przewoźnika. Termin nie jest najszczęśliwszy, gdyż przypada akurat w środku tygodnia, w środę. Kto jednak dysponuje czasem może dziecku zapewnić dodatkową ciekawą atrakcję.


Z możliwości i cen jakie oferuje PKP IC, ciekawa jest opcja udania się w okolice Warszawy do Ciechanowa. Dotrzemy tam pociągiem Pendolino wyjeżdżającym po 13.00. Bilet dla osoby dorosłej kupimy na ten pociąg w dobrej cenie. Powrót możemy zaplanować nowoczesnym składem Flirt, który obsługuje kategorie Intercity. Wyjazd z Ciechanowa po 19.00. Przejazd Pendolino to nie lada atrakcja dla dzieci a trwająca jedynie godzinę podroż do Ciechanowa na pewno ich nie znuży. W Ciechanowie polecamy do zwiedzania zamek wraz z muzeum, gdzie można dokładnie zapoznać się z historią książąt mazowieckich.


Druga opcja z dobrymi cenami to podróż na 1 dzień do Wrocławia. Tutaj polecamy oczywiście Afrykanarium. Jest to nowa i ciesząca się bardzo dobrą renomą atrakcja. Wyjazd do Wrocławia bardzo wcześnie rano o 6.00 a wracamy pociągiem po 19.00. Na obydwa, osoby dorosłe mogą kupić na dziś bilety w cenie 59 zł. Dodatkowo przysługuje nam zniżka 30% w ramach biletu rodzinnego.


Inną atrakcyjną propozycją może być udanie się do Łodzi, by odwiedzić żywe Muzeum Se-Ma-For. W tym przypadku nie skorzystamy niestety z nowoczesnego taboru, ułatwiona jest jednak logistyka. Wystarczy okazać legitymacje szkolną i sam ten fakt uprawni nasze dziecko do darmowej podróży do Łodzi.


W przypadku innych relacji, darmowe bilety pobierzemy w kasie lub pociągu. Wyjątkiem są trasy obsługiwane przez Pendolino. Tutaj musimy udać się do kasy. Jak już było wspomniane możemy skorzystać z 30% zniżki dla osoby dorosłej w ramach biletu rodzinnego, wystarczy 1 opiekun (zniżka przysługuje dla 2-5 osób w tym co najmniej 1 dziecka).


Warto rozważyć tą opcję i udać się w podróż w okolice Warszawy lub nieco dalej. Jeżeli sami nie dysponujemy czasem możemy wysłać na wycieczkę dziadków:)

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 07.04.2016 17:06
Magia na wyciągnięcie ręki - Magiczne Ogrody

Znajdujące się 135 km od Warszawy Magiczne Ogrody to miejsce niezwykłe. Nie ma wielu miejsc w Polsce, które tak bardzo są w stanie rozwinąć wyobraźnię dzieci i wzbudzić ich zainteresowanie. Jednocześnie bliskie sąsiedztwo Kazimierza nad Wisłą, Janowca czy Puław sprawia, iż jest to pozycja obowiązkowa na weekendowy wyjazd z dziećmi, z Warszawy na weekend.

Rodzinny Park – Magiczne Ogrody to pierwszy w Polsce ogród sensoryczny, który powstał w oparciu o oryginalną historię. Przechodząc przez wrota parku wchodzimy w świat magii, pełen niezwykłych istot i tajemniczych miejsc. W otoczeniu bujnej roślinności pełnej krzewów, drzew i kwiatów mieszkają skrzaty, smoki, olbrzymie gąsienice i wielu innych mieszkańców. Spacer wśród wodospadów i potoków poprzez kolejne, różne od siebie krainy pełne zróżnicowanych atrakcji to niezapomniane przeżycie dla każdego dziecka. Rodzinny Park – Magiczne ogrody to miejsce gdzie świat magii łączy się z rzeczywistością a wyobraźnia dziecka rozwija się z każdą minutą.


Oryginalność i rosnąca popularność Parku została doceniona przez Polską Organizacje Turystyczną, która podczas targów turystycznych w Poznaniu uhonorowała go nagrodą- tytułem Najlepszego Produktu Turystycznego.


Jako, iż aura nam sprzyja, a wiosenny wzrost kwiatów z dnia na dzień postępuje, z niecierpliwością czekamy na inauguracje sezonu 2016, która tradycyjnie będzie miała miejsce w trakcie długiego majowego weekendu. Wkrótce na portalu relacja z tego wydarzenia.

Lokalizacja Magicznych Ogrodów pozwala dowolnie łączyć ich odwiedziny z innymi lubelskimi/mazowieckimi atrakcjami, a także ze Świętem Wina Małopolskiego Przełomu Wisły, które corocznie odbywa się na pobliskim Zamku w Janowcu. Idealna kombinacja na udany rodzinny weekend z Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 18.04.2016 21:03
Park Rozrywki Julinek zaprasza! startujemy 16 kwietnia

Nie ma w Polsce miejsca bardziej kojarzonego z cyrkiem niż znajdujący się niecałe 40 kilometrów od Warszawy Julinek. Miejsce, w którym po wojnie utworzono znaną w całej Europie bazę cyrkową, gdzie kształcili się artyści cyrkowi z całego świata. Obecnie park Rozrywki Julinek to idealne miejsce dla rodzin preferujących aktywny wypoczynek w sam raz na nasz weekend z Warszawy. Szereg atrakcji dla dzieci w każdym wieku sprawi, iż można tu spędzić zarówno cały dzień jak i weekend. W skład Parku wchodzi Podniebny Cyrk, będący jednym z największych Parków Linowych w Polsce. Złożony jest z blisko 120 przeszkód tworzących łącznie 970 metrów tras. Park został zbudowany na naturalnym drzewostanie, z myślą o najmłodszych uczestnikach. Inną atrakcją Parku Rozrywki w Julinku jest minigolf, oczywiście otoczony cyrkową aurą. Kraina Dmuchańców to doskonała zabawa dla dzieci i młodzieży, mająca także doskonały wpływ na formę zarówno fizyczną jak i psychiczną naszych pociech. Inną unikalną atrakcją Julinka są rajdy samochodami elektrycznymi po specjalnych torach wyścigowych znajdujących się na terenie Parku. Strefa Animacji oferuje najmłodszym gościom parku atrakcje o cyrkowym charakterze (nauka chodzenia na szczudłach, nauka kręcenia talerzami), jak i te bardziej codzienne (gra w gumę, malowanie, wycinanki i szereg innych).

Jako, iż teren parku Rozrywki w Julinku otoczony jest malowniczą Puszczą Kampinoską, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (rowery dla dzieci i dorosłych, kijki do Nordic Walking, w sezonie zimowym narty biegowe) i spędzenia pełnego wrażeń czasu na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego zapewniającego dużą ilość szlaków turystycznych i rowerowych.

Park Rozrywki w Julinku posiada bazę noclegową oraz gastronomiczną i jest idealnym miejscem na wyjazd z Warszawy na weekend!


Nowy sezon startuje już 16 kwietnia, w sekcji TOP 20 Wydarzeń publikujemy dodatkowy artykuł opisujący najciekawsze weekendy, planowane w parku w pierwszej części sezonu.

z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon