czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: dlugiweekend
Data publikacji: 24.04.2017 21:17
Długi weekend majowy pod Warszawą okolice i nie tylko

Poniżej kilka wybranych super propozycji. Aura będzie kapryśna wiec popularnością cieszyć się będą imprezy w okolicy i samej Warszawie. Właśnie teraz otwierają się na turystów Pałace w Małej Wsi i Czemiernikach. Wielką plenerową imprezę planuje się w Twierdzy Modlin, gdzie czekają otwarcie koszar i nowa odsłona Muzeum Kampanii Wrześniowej. Tradycyjnie na zamku w Czersku będzie rządziła drużyna Herbu Fastlof - tutaj średniowieczny piknik odbywać się będzie każdego dnia. Będzie wietrznie, warto więc udać się na żagle na Wisłę, darmowe kursy w ramach projektu Pływaj z nami pod rozprzami. Komu marzy się rejs drewnianą łodzią i kameralny nocleg na wyspie może wybrać się w rejs do Czerwińska z Taxi Wisła. Pełną parą ruszą już parki rozrywki Julinek i Farma Iluzji. 3 maja piknik "konstytucyjny" w Pruszkowie zafunduje nam Muzeum Hutnictwa Mazowieckiego. O kilka minut drogi będzie też otwarta codziennie Galeria Figur Stalowych. A kogo pcha w kierunku Podlasia, nie może ominąć weekendu z Drezynami Białowieskimi, będą jeździć regularnie do 6 maja. W Rogowie kusi Arboretum, święto wiosny już w najbliższy weekend, kwitną już magnolie i zawilce. W Lublinie wystartuje Sezon Lublin, kolejna impreza w ramach 700 lecia koziego grodu, moc atrakcji dla najmłodszych i aktywnych, warto.

1. Zamek Czersk - majówka z pocztem herbu Fastlof, codzienna historyczna zabawa, strzelanie z łuku, moda średniowieczna, czytanie średniowiecznych romansów, warto swoją obecnością wesprzeć pozytywnie historycznych młodych ludzi.

2. Pływaj z nami pod rozprzami - w ostatni weekend ruszył kolejny projekt w ramach Roku Rzeki Wisły, uczymy się pływać po Wiśle drewnianymi łodziami z żaglem, a wszystko za dramo i w każdą pogodę. Wiatr nawet pomaga :)

3. Święto Wiosny - Arboretum Rogów - 2 dni atrakcji w Muzeum Lasu w Rogowie, w Arboretum już kwitną magnolie i zawilce, dodatkowo z Warszawy dojedziemy tam w weekendy wygodnymi pociągami ŁKA.

4. Majówka w Twierdzy Modlin - specjalne atrakcje, koszary otwarte zostaną już na stałe dla turystów. Przygotowano też specjalne pojazdy, potężne ciężarówki, które będą wozić po rozległym terenie Twierdzy. A już 27 maja festiwal fantastyki w Twierdzy.

5. Pałac Mała Wieś Święto Konstytucji 3 maja - piknik historyczny od 13.00 do 18.00, okazja by poznać nowe, niebanalne miejsce na mapie turystycznej Mazowsza. Nieopodal też miejsce gdzie produkuje się doskonały Cydr Ignaców.

6. Pałac Czemierniki - otwarcie 1 sezonu turystycznego już 29 kwietnia, miejsce niezwykłe będzie rosnąć na naszych oczach. Zwodowano już łódź Wikingów, a od czerwca z Warszawy pociągiem dojedziemy do pobliskiego Radzynia, w sam raz na doskonała wycieczkę rowerową.

7. Taxi Wisła - rejs drewnianą łodzią z Warszawy do Czerwińska bez spinki, spontaniczny program i noclegi na wyspach, dla ceniących naturę i dzikość rzeki.

8. Drezyny Białowieskie - majówka w Białowieży do 6 maja, intensywny plan, nowe drezyny już czekają na gości z całej Polski. Nawet jeżeli nie uda się w najbliższy weekend może ruszymy do miejsca mocy 5-6 maja?

9. Sezon Lublin - w majówkowy weekend kolejna edycja Sezon Lublin - szereg atrakcji, zwiedzania, questy, gry miejskie, spływy kajakowe i zwiedzanie lotniska na LUZie.


10. Zamek w Janowcu - Majówka z Wołodyjowskim - 30 kwietnia i 1 maja - ciekawe atrakcje czekają na nas na zamku w Janowcu, doskonałe uzupełnienie wycieczki do Magicznych Ogrodów i/lub Kazimierza.

11. Wyprawa ornitologiczna Zwoleń - w ramach ciekawostek majówka ornitologiczna, w tym wyprawy na sowy i ptaki dzienne, bardzo ciekawe wycieczki. Koszt dla dorosłego 40 zł dla dzieci 15. Szczegóły na stronie.

12. Piknik konstytucyjny w Pruszkowie - Muzeum Hutnictwa Starożytnego wraz z partnerami przygotuje inscenizacje z epoki Konstytucji 3 maja, blisko stolicy a po drodze można też wpaść do Galerii Figur Stalowych.

Majówka w Warszawie i okolicy to ciekawe propozycje, wśród których znajdziemy coś ciekawego bez względu na prognozowaną pogodę, na szczęścia prognozy na dni od 3 maja stale się poprawiają.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: dlugiweekend
Data publikacji: 08.11.2016 10:19
Długi weekend 11-13 listopada Warszawa okolice i nie tylko:)

Pogoda nas nie rozpieszcza, jednak długi weekend to zawsze dobra okazja by skorzystać z niestandardowych propozycji do spędzenia czasu poza domem. Takich nie zabraknie, oto niektóre z nich.


1. Specjalne atrakcje w Pałacu w Wilanowie - w ramach akcji darmowy listopad "Gry i zabawy z królewskiego podwórka" a 13 listopada specjalny spacer "O łowach", idealne do powiązania z Ogrodem Światła.

2. Urodziny Wiślanej Ścieżki Łuczniczej - w sobotę 12 listopada święto stworzonej siłami pasjonatów nowej wiślanej atrakcji. Szereg zabaw dla dzieci, w tym naturalnie możliwość wypróbowania swoich sił w strzelaniu z łuku.

3. Piwny Weekend w mieście Piwowarów - rusza promocja piwnego produktu w Piotrkowie Trybunalskim, możemy udać się tu zarówno na ciekawy weekend jak i na jeden dzień. 12 listopada możliwość zwiedzania browaru Jan Olbracht.

4. Dzień Niepodległości w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej - w piątek specjalne atrakcje czekają na nas na Powsińskiej, m.in. prezentacja sylwetek i uzbrojenia powstańców warszawskich i żołnierzy AK.

5. Zajęcia Edukacyjne w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu- zaprasza przedszkolaków na warsztaty, start o 10.00 w piątek. Dodatkowo w czwartek startuje wystawa o słowackiej perle Bardejovie. Kto planuje wycieczkę na długi weekend do Zamościa może skorzystać z tej inspiracji.

6. II Sochaczewska gra miejska Niepodległość - Muzeum Pola Bitwy nad Bzurą i władze miasta zachęcają do poznania jego historii i postaci z nią związanych.

7. 11 listopada z wąskotorówką Piaseczno - jedna z ostatnich okazji do przejażdżki wąskim torem w tym roku. Start 11 listopada o 11.00.


8. Sobota z Artefaktami - Glina - Warsztaty w Pruszkowskim Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego - ciekawe i bezpłatne :) także do powiązania ze zwiedzaniem Galerii Figur Stalowych w tym samym mieście.


9. Wciąż trwa darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich z nocnym zwiedzaniem Łazienek w każdą kolejną sobotę. Najważniejsze atrakcje w ramach tej periodycznej akcji znajdziecie tutaj.Mimo, iż aura nie zachęca, warto wybrać się na spacer i spędzić najbliższy wolny weekend z rodziną bądź przyjaciółmi. Jeśli szukamy zajęcia dla dzieci to też mamy w czym wybierać. Zapraszamy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend dlugiweekend
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon